NOTEN 1 Jan van Baar en Gerrit Valk. Alkmaar 15140-15)45, kroniek van de bezettingsjaren. Alkmaar 15195, Pag- 64. 2 Idem, pag. 79. 3 Idem, pag. 85. En dan is er nog een foto in het Archiefj die ook van de hand van Hans Godijn is, maar niet als zodanig genoteerd staat. Het gaat om een opname van het opbrengen van een gearresteerde politieman door de Binnenlandse Strijdkrachten, kort na de bevrijding. De locatie is de Bergerweg, dicht bij de hoek met de Stationsweg en weer is de foto vanaf boven genomen, vanaf het terras van de woning van het gezin Godijn. Fotograaf Hans Godijn in 1950 levert het Scharloo in het voorjaar van 1945. Een beetje treurig staan de metalen constructies in het gelid, die voor de winter nog bomen in het gareel hielden. Die bomen zijn clandestien in Alkmaarse kachels verdwenen. Dat het Regionaal Archief nu ook het film materiaal van Hans Godijn uit de oorlogs jaren in zijn collectie heeft opgenomen, is voor Dolly Godijn-Van Noord een eer betoon aan haar man Hans, de fotograaf en filmer die in 1967 op 48-jarige leeftijd is overleden. Natuurlijk bezit het Regionaal Archief nog veel ander materiaal uit de oorlogsjaren, maar het leek me aardig u kennis te laten maken met één van de mensen achter die foto's, een gepassio neerd amateur-fotograaf, die een stukje Alkmaarse geschiedenis in beeld heeft gevangen. FOTO EN FILM Niet in de Beeldbank, maar wel te vinden in het Archief, is een tweede serie oorlogs foto's van de hand van Hans Godijn. Deze zijn in 1990 gekopieerd naar originelen. Opnieuw afbeeldingen van de barrière bij het Tesselse Hek en van tanks met Canadezen. Een bijzonder straatbeeld 14 Oud Alkmaar 2009

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 16