de houten vloer waar we een keldergewelf ontwaren. "Hier komt een glazen plaat overheen zodat het gewelf zichtbaar blijft. In een rapport heb ik oude afbeeldingen uit 1870 gezien waarop de kelder staat afgebeeld als opslag voor aardappelen en groenten. Straks komen er wijnflessen te liggen." In de achtermuur van het vertrek zit de oude kluis van het postkantoor. Deze kluis is nu aan de achterkant open gemaakt. De bedoeling is dat de ruimte gebruikt gaat worden als voorraadkast. DE JAREN ZESTIG WEGGEPOETST "In de jaren zestig is er veel verknald aan het gebouw. Het was ook de tijd waarin het slechtste materiaal werd gebruikt", zegt Boerlage. De trap naar de tweede verdieping, die er nu nog zit en een typische jaren zestig-uitstraling heeft, wordt weggehaald en waarschijnlijk zal deze weer in de loods van Krabbendam belanden. Werklieden zijn bezig een mooi licht trapportaal in een bestaande uitbouw aan de achterkant te maken. De stalen Hergebruikte oude schouw F*- 1'A?v T - ramen aan de voorzijde worden vervangen door houten kozijnen. Het mooie oude bolletjesglas kan niet overal blijven zitten wegens de normen voor geluidsisolatie waaraan Boerlage moet voldoen. Ook de eisen op het gebied van brandwerendheid maken dat niet alles kan terugkeren zoals het vroeger was. De binnenmuur met een mooi roedeverdeeld raam moet weg van wege het riet dat er nog tussen zit. Maar er blijft voldoende over om te zien dat het een stijlvol hotel met grand café en met maar liefst 17 prachtkamers zal worden. Boerlage wil de volgende Alcmariafeesten in zijn grand café vieren met de vlag wapperend vanaf het balkon op de eerste verdieping of net als vroeger: fier uit het zolderraam gestoken. OPKNAPBEURT Maar eerst moet er nog veel gebeuren door de Poolse arbeiders die aan het gebouw werken. Boerlage is er alle dagen bij. Hij vertelt dat de achtergevel wordt gerepareerd waar dat nodig is, terwijl de voorgevel een grondige schoonmaakbeurt krijgt. De toegangsdeuren, van oorsprong drie, worden in de voorgevel terug geplaatst en gaan als nooddeuren dienen. De vlaggetjes met KH kadaster en hypotheken) aan de ene kant en KP (kadaster en postkantoor) aan de andere kant staan er nog pront bij op de twee zijtorentjes. In het middenstuk prijkt het rijkswapen, aan weerskanten staat ANNO 1877. Boerlage kijkt er vanaf de overkant van de straat met gepaste trots naar, onderwijl fdosoferend over het Doelenveld waarvoor hij een prachtplan heeft ontwikkeld. Alkmaar krijgt er, als alles klaar is, een toeristische trekpleister van allure bij. 52 Oud Alkmaar 2008 M

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 26