JL k BRAND afwachtten. Opvallend was de bedrijvig ikten Het zal omstreeks 1946 zijn geweest toen heid van de bierhandelaren. Vlakbij de lit hun Bouke Vos tijdens het werk aan een Accijnstoren woonde de familie Rieu, die ombouw van een trapnaaimachine vlakbij handelde in Amstelbier, toen nog verpakt de brandende motkachel een bus in eikenhouten biervaten, die per vracht celluloselak omgooide. Er ontstond brand boot vanuit de brouwerij in Amsterdam doorgang toen er tegelijk met het uitvloeien van de werden aangevoerd, om vervolgens op de jute- lak op de houten vloer een gloeiend kooltje aanlegsteiger tijdelijk te worden orstuk uit de kachel viel. Bouke wist met een opgeslagen. De vaten konden in die tijd tar je schuimblusser het vuur te doven. nog zonder verkeersproblemen naar het verre- Ondertussen had onderhuurder Jan in 't pand van de familie Rieu worden gerold. Overal Veld uit angst voor een uitslaande brand Op de hoek van de Keizerstraat woonde >els oude de brandweer al gebeld en was hij begonnen het gezin Engels, dat handelde in moderne :nlucht, met het ontruimen van de door hem dranken zoals coca-cola, en ook bedrijfs 'Ut- gehuurde opslagruimte, die vol stond met matig flessen schoonspoelde. Regelmatig :ns de industriële gasflessen. Als de beginnende stonden er vrachtauto's volgeladen met rekenlang brand zich had voortgezet dan zou er nu houten kratten cola zodat de smalle weg ;p verzets- geen kachelmuseum zijn! Hoewel, de minder toegankelijk werd voor andere A. van motkachel is misschien onbedoeld de vrachtauto's en voor de paardenwagens en en voorbode geweest van de latere invasie van van Van Gend Loos. Maar over het alige zijn vele soortgenoten. algemeen liep alles soepel en was er juist e Duitsers sprake van een gezellige drukte, waarbij er Vitte in LANGS DE BIERKADE genoeg ruimte was voor het laden en er aan Ik weet haast wel zeker dat geen van de lossen van allerlei goederen voor beurt idstof bewoners uit de jaren veertig en vijftig nu schippers en vrachtvervoer. Dat kwam :eurs langs nog domicilie heeft aan de Bierkade. Ook omdat de Bierkade toen geen doorgaande motkachel de gebruikers van de losplaatsen voor ten olie vracht- en beurtschippers zijn in de geschiedenis verdwenen. Zo zie ik in mijn herinnering de statige heer Henneman, gesierd met baard, rechtop langs de kade lopen, met onder zijn arm een opgevouwen Maasbode, alsof hij ver boven de altijd aanwezige in het kanaal spugende 'kaai- ridders' verheven was. De neringdoenden voelden zich in de haast tastbare gezellige sfeer precies op hun plek. Er waren vier café's - toen spraken we van kroegen - waar schippers zoals de gebroeders Vergaai en kapitein Metz van de vrachtboot 'Tesselstroom' onder het drinken van oude klare de vertrektijd van hun schuit Het pand van de voormalige bier brouwerij na de restauratie, 1572. Foto:J. Elsipga. Collectie Regionaal Archief Oud Alkmaar 2008 41

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 15