Oud Alkmaar Inhoudsopgave Van de voorzitter Jaargang 32, nummer 1 - 2008 1 Wil Schackmann en Marlies ten Berge Alkmaar en de proef kolonie 10 Marjanne Kloeg Begraven in ongewijde aarde 18 Jan Drewes De kracht van kleinschaligheid. De families Coppens en Roobeek in Alkmaar 23 Annelies Veronica Janssen Achter de gevel. Een schoolmeesterswoning om verliefd op te worden 25 Alkmaar varia 26 Verenigingsnieuws Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het tijdschrift verschijnt drie keer per jaar Redactie Marlies ten Berge, Jan Drewes, Harry de Raad. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Regionaal Archief Alkmaar, Postbus 9232, 1800 GE Alkmaar. Druk Ter Burg Offset, Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. OMSLAG Voor: Koloniale kleding voor mannen, zoals afgebeeld in De Star in 1819. Collectie Maatschappij van Weldadigheid, Frederiksoord Achter: Een drietal Duitse dienstbodes viert nieuwjaar 1929 met een fles wijn. Zie ook Alkmaar Varia Het voorjaar staat voor de deur, een nieuw seizoen met vele activiteiten. Ons tijdschrift Oud Alkmaar bevat ook ditmaal weer enkele zeer lezenswaardige artikelen en op de agenda staan weer interessante Bruinvishuis- lezingen De diverse stadswandelingen brengen u m deze keer langs bijzondere en aardige plekken buiten het centrum van de stad. Op 23 april aanstaande wordt in het Sociëteitsgebouw aan het Varnebroek de Ledenjaarvergadering gehouden. Tijdens deze vergadering zal ook de jaarlijkse Oud-Alkmaarprijs worden uitgereikt aan iemand die zich bijzonder heeft ingezet voor Alkmaar en de historie van de stad. Na de pauze zal uw voorzitter een lezing geven over de geschiedenis van de sociale woningbouw in Nederland gedurende de periode 1850-1950; de situatie in Alkmaar wordt binnen dit grote kader geplaatst. Ons hedendaags comfort en de daaruit voortkomende vanzelfsprekend heid van dat gemak is nog maar zeer recent. De eisen die nu aan woonhuizen worden gesteld vormen een wereld van verschil met die van nog geen 50 tot 100 jaar geleden. In dit tijdschrift treft u een brief aan met een aan meldingsstrookje voor de komende Pinksterdrietocht. De organisatie van deze tocht is in handen van mevrouw Guus Breebaart en ondergetekende. Vorig jaar verzorgde de helaas veel te vroeg overleden Cees Vis nog samen met Guus deze traditionele dag. Bij de rubriek welstand wordt kort ingegaan op de ontwikkelingen rond het Doelenveld. Het standpunt van de vereniging, verwoord in een brief aan B&W, kunt u ook lezen op www.hvalkmaarnl Mede namens de redactie wens ik u veel leesplezier toe Graag tot ziens bij een van onze activiteiten Harold D E Bos

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 3