Ritsevoort 60 thans gesloopt. Schetsontwerp nieuwbouw Ritsevoort 60. blijft dat de eigenaar of investeerder ervan overtuigd wordt dat de cultuurhistorische kwaliteiten een meer waarde kunnen hebben en dat herstel of versterking daarvan mogelijk is. De afdeling Monumentenzorg van de Gemeente speelt daarbij een belangrijke rol. Maar ook zij kunnen niet overal tijdig genoeg bij zijn. Soms gaan ontwikkelingen zo snel, dat uit onwetendheid veel verloren gaat. Dat hebben we helaas gezien bij het pand hoek Koorstraat en Oudegracht, de oude dranken handel van Pels. Het is een gemeentelijk monument waarbij ook het winkelinterieur van belang is. Men was al met de sloop van het interieur begonnen voordat sprake was van een monumentenvergunning. Hoewel al delen verdwenen waren, bleek er na een goed gesprek met Monumentenzorg toch begrip voor de situatie te bestaan en kon een verdere aantasting voorkomen worden. Daar dit soort dingen vaak uit onwetendheid gebeurt is het zaak bij een vermeende verbouwing zonder vergunning hiervan melding te maken bij de Gemeente. De Historische Vereniging ziet met belangstelling de verdere renovatie van dit bijzondere pand tegemoet. Aan het begin van het Ritsevoort is direct naast de Bunker het pand waarin La Pampa gevestigd was gesloopt, nadat gebleken was dat restauratie niet meer haalbaar was. De voorgevel van het beeldbepalende pand komt met een beter passende onderpui weer terug waardoor Ritsevoort 32, de huidige situatie. Ritsevoort 32, ontwerp op basis van reconstructie (niet gekozen). Oud Alkmaar 2008 27 - De Historische Vereniging wil graag het fraaie uitzicht op de Nieuwe Doelen vanaf het Doelenveld behouden. De Doelenstraat kent een gave gevelwand die volgens de randvoorwaarden behouden zou moeten blijven.

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 31