Van de secretaris Van de werkgroep Welstand HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR In tegenstelling tot de twee voorgaande jaren kunnen wij dit jaar geen leden in het zonnetje zetten die vijftig jaar lid zijn van de HVA. Voor de rest zullen wij proberen om de ledenvergadering een spannend element mee te geven door (weer) met een verrassende voordracht te komen van iemand die veel voor de historische stad doet of heeft betekend. Voor veel Alkmaarders betekent het krijgen van de Oud Alkmaar Prijs met bijbehorende oorkonde een kroon op hun werk voor de stad. Namens de voorzitter nodig ik u hierbij uit voor de algemene ledenvergadering op woensdag 23 april 2008 van 20.00 uur tot 21.00 uur in het Sociëteits gebouw aan het Varnebroek 31. De agenda is als volgt: 1. Opening, mededelingen. 2. Notulen van de algemene ledenvergadering 2007. 3. Jaarverslag gepresenteerd door de werkgroepen en secretaris. 4. Financieel verslag 2007 en begroting 2008 door de penningmeester. 5. Verslag van de kascontrolecommissie. 6 Benoeming nieuwe kascontrolecommissie. 7. Bestuursverkiezing. H.D.E. Bos en H. de Visser treden af volgens rooster. Zij stellen zich opnieuw beschikbaar voor een volgende termijn. 8. Uitreiking van de Oud Alkmaar Prijs. 9. Rondvraag. 10.Sluiting. De algemene ledenvergadering duurt tot 21.00 uur. Na de pauze zal de voorzitter H.D.E. Bos een lezing ver zorgen. Om 22.00 uur wordt de bijeenkomst afgesloten. Stukken behorende bij de vergadering zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per e-mail op te vragen bij de secretaris. Annelies V. Janssen In de afgelopen periode kregen wij weer te maken met bouwaanvragen voor panden aan het Ritsevoort en Koorstraat. Daarnaast was uiteraard de planvorming rond het Centrum voor Woord, Beeld en Geluid onderwerp van discussie en ten slotte willen wij stilstaan bij een bijzondere boerderij aan de rand van Alkmaar in Oudorp. Het Ritsevoort en de Koorstraat ontwikkelen zich als hoogwaardige winkelstraten waarin fors geïnvesteerd wordt. De afgelopen jaren waren er bij de nominaties voor de Puienprijs steeds panden aan het Ritsevoort. Wij proberen in onze adviezen er steeds op te wijzen dat de historische elementen van een pand juist een meer waarde vormen en het pand extra cachet kunnen geven waarmee de exploitant van het pand zich ook commercieel kan onderscheiden. Als het pand al een monument is, is de eigenaar of investeerder hier uiteraard gemakkelijker van te overtuigen dan wanneer dit nog niet het geval is. Het is daarom ook belangrijk dat bescherming van beeld bepalende panden, zoals in de Raad is afgesproken, zo snel mogelijk juridisch wordt ingevoerd. Het belangrijkste 26 Oud Alkmaar 2007

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 30