bood op de kippenbrug. Binnen is er een belangrijk stuk leefruimte bijgekomen. Al met al een prachtige aanwinst, met tot onze verrassing ook nog een nominatie voor de Puienprijs." Frans benadrukt dat hij veel plezier heeft gehad bij het maken van het ontwerp en het overleg met de eigenaren. "Je moetje als architect ondergeschikt opstellen aan het oorspronkelijke ontwerp, door onderzoek te doen naar de karakteristieke details van het huis." Er zijn verschillende opvattingen in omloop over de datum van de bouw van de woning die hoorde bij de oorspronkelijke school erachter en de kerk aan de overkant. De jaartallen 1916 en 1920 doen de ronde. Het oude schoolgebouw is in het midden van de vorige eeuw vervangen door een nieuwe school. "We hebben van een vorige bewoner gehoord dat het een prachtige school was, die wegens brandgevaar afgebroken is. Dit huis is altijd een woning geweest van de schoolmeesters. Aan het huis kun je dat nog zien aan de deur die in de achterkamer zit. Ooit was deze kamer bedoeld als het kantoortje van de directeur die door die deur snel in de school kon komen. Ik heb wel eens gedacht om er weer een kantoortje voor mezelf van te maken, maar dat vonden de kinderen geen goed idee", zegt Marco. Eva memoreert dat er ooit een familie met acht kinderen in woonde. "Dan zullen ze wel een aantal kamertjes op zolder getimmerd hebben", zegt ze. "De vorige bewoner vertelde ook dat wij in het bijna negentig jaar oude huis pas de derde bewoners zijn. Dat is toch wel bijzonder, he?" Het gezin Bottelier-Middelhoffis dan ook van plan nog jaren van het karakteristieke huis te genieten. Deze aanbouw is het geesteskind van architect Frans van Hoeken die met veel compassie voor de oorspronkelijke architecten van de schoolmeesterswoning, Jos en Clément Tonnaer, de tekeningen heeft gemaakt. Frans is trots op zijn werk stuk. Hij wilde daarom ook graag bij het gesprek zijn. Frans: "Deze aanbouw is vergelijkbaar met wat ik heb gedaan voor de aanbouw aan het huis Hyken aan de Kennemerstraatweg. Ook dat is een karakteristiek huis waar de eigenaren een aanbouw aan wilden. En niet zomaar een serre of uitbouw, maar een die in harmonie met het oorspronkelijke ontwerp van de woning zou zijn. Dat is hier ook gebeurd. De hoeken zijn bij deze uitbouw ook geaccentueerd door het een slag te draaien, net als de uitbouwtjes aan het huis. Met een rood pannendak erop en dezelfde witte stuclaag en versiering in de muren. Marco: "Het heeft wel voeten in de aarde gehad om de aanbouw erdoor te krijgen in verband met het bestemmingsplan, maar nu zijn we heel blij met het resultaat, 's Zomers gaan de twee openslaande deuren open en kunnen we zo de heerlijke tuin in die vroeger zicht De schoorsteen mantel met origi nele art deco-te^els De nieuwe uitbouw 24 Oud Alkmaar 2008

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 28