Achter de gevel Een schoolmeesterswoning om verliefd op te worden Annelies Veronica Janssen In deze aflevering breng ik een bezoek aan Oudorp. Op de Herenweg 86 staat een voormalige schoolmeesterswoning die zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat is terug gebracht. Centraal staat ook deze keer de vraag hoe het bevalt om in zo'n huis te wonen. "Twee jaar geleden zijn we van een unieke plek in het bos in Amersfoort verhuisd naar een unieke plek in Oudorp", beginnen Marco Bottelier en Eva Middelhoff (respectievelijk 40 en 3<Sjaar) hun verhaal. "We werden op slag verliefd op het huis toen we het zagen." Het huis is de witgepleisterde voormalige schoolmeesters woning (nog net geen monument) met de karakteristieke vensters op de hoeken. Zoon Jonas zit op de bank in de erker te lezen, dochter Julia ligt al in bed. In de nieuwe open haard met de diep roodbruin geglazuurde art deco-tegels van de oorspronkelijke schouw brandt een hout vuur. "Toen we het huis kochten hebben we werk in de buurt erbij gezocht", zegt Marco. "We dachten het een beetje te schilderen hier en daar en er dan zo in te kunnen, maar dat viel tegen. We hebben meermaals verzucht dat ons volgende huis een nieuwbouwhuis zal worden." Maar na twee jaar is er al veel gebeurd. Nieuwe vloeren zijn erin gekomen en de wanden en plafonds in de voorkamer zijn van hun oude boardplaten ontdaan. De leidingen zijn achter de wanden weggewerkt en er is een luxe nieuwe keuken geplaatst die uitmondt in een verrassende aanbouw achter het huis. De oudeschool- meesterswonmg Karakteristieke vensters J Oud Alkmaar 2008 23

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 27