De winkelpui van de firma Coppens en Zn. aan het Verdronkenoord eens goed worden buitengezet. Let wel, dit was nog een vorige generatie. Zou men bij 'het 125-jarig bestaan van zijn tent' in 2007 ook zo gefeest hebben? DE GENERATIE VAN JAN ROOBEEK, 1978-HEDEN In 1978 ging de schrijver na zijn studie direct bij A.J. Coppens en Zn. werken en na het onverwachte overlijden van zijn vader in 1982 nam hij de leiding over. Dit laatste deel van zijn boek gaat dus vooral over onze eigen tijd en is logischerwijs ook meer een autobiografie. Drie hoofdstukken lang vertelt Jan Roobeek over zijn jeugd en over zijn leven in het Alkmaar vanaf de jaren zeventig, maar vervolgens komt vooral zijn kijk op het ondernemerschap uitgebreid naar voren. Heel toepasselijk wordt dit deel dan afgesloten met een foto van de Waagtoren in de steigers, maar nu uit2006! Alles met elkaar dus zeker een boek dat ons beeld van het Alkmaar van de laatste 125 jaar goed aanvult. De stijl waarin het geschreven is zou je als iets 'populairder' dan bijvoorbeeld deze bespreking kunnen omschrijven. De schrijver schuwt geens zins een hoofdstuktitel als 'De toenemende kolerezooi' of een stopwoordje als 'shit'. Trouwens, wel begrijpelijk uit de mond van een verkoper of, als ik het hoofdstuk 'Doe wel en zie niet om: de potti puro' goed begrepen heb, ook uitvinder van een nieuw (soort) toilet. Het dikke boek is via uitgeverij Pirola in eigen beheer uitgegeven. Het is voorzien van veel oude foto's in zwart-wit, kopieën van diverse archivalia als boedel beschrijvingen en kasboeken en van fragmenten uit gebruikte literatuur. Er zijn er al een stuk of duizend van verkocht, maar het is voor €19,50 nog te krijgen. Dat kan via bepaalde websites als bijvoorbeeld 'www.managementboek.nl', in de meeste boekwinkels in Alkmaar en omgeving en ook in de winkel van A.J. Coppens, Verdronkenoord 100 zelf In dit laatste geval betreedt u dan het pand, dat al in het jaar 2000 de allereerste Puienprijs won. 22 Oud Alkmaar 2008

Oud Alkmaar | 2008 | | pagina 26