Achter de gevel Huize Westerlicht, van oud naar jong Annelies Veronica Janssen In het kader van de viering van 400 jaar Alkmaarder Hout, dit keer een kijkje achter de imposante gevel van Huize Westerlicht. Het Medisch Centrum Alkmaar wil er een opleidingscentrum van maken voor hooggekwalificeerd personeel. Tot die tijd wordt het pand bewoond door jongeren, wel of niet studerend, en buitenlandse studenten. Ook hier staat weer de vraag centraal hoe het is om in een historisch pand te wonen. Op een mooie zomeravond in mei sta ik op het bordes van Westerlicht. Er is niemand, wat me verbaast, gezien het mooie weer. Er staat wel een barbecue slordig in een hoek en er liggen ook enige vertrapte blikjes. Om de hoek loopt een meisje, aan wie ik vraag of zij hier een kamer bewoont. Nadat ik haar uitleg waarvoor ik kom, nodigt ze me uit om mee naar binnen te gaan. Samen lopen we door de lange gangen. Hier en daar staat een fiets. Op de muren zijn soms gedichten of andere teksten geschreven. De leuningen die de ouden van dagen houvast boden, zitten nog vast op de muren geschroefd. De over wegende kleur is grauw en veel bruin. Verder is er niet veel meer te zien wat aan de vroegere bestemming van bejaarden huis herinnert. Op de hoeken van de eerste verdieping is de oude recreatieruimte tot gezamenlijke keuken omgetoverd. Er is op een provisorische manier een kast voor keukengerei en een keukenblad getimmerd. Een batterij van acht dezelfde koelkasten staat scheef geleund tegen de andere wand. Ylva 20 jaar, ze werkt als kamermeisje in Bergen) gaat me voor naar de kamer die ze met Peter 19 jaar, student audiovisuele techniek) deelt op de begane grond van het complex. Langs een keukenblokje kom ik in de kamer van drie bij drie. Deze staat propvol met een bank, drumstel, grote plant, aquarium, houten stellage met Westerlicht in de jaren dertig. ColleaieRe^ionaal Archief Oud Alkmaar 2007 49

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 23