Oud Alkmaar Inhoudsopgave Van de voorzitter Jaargang 31, nummer 2 - 2007 29 G.M.P. Loots Pieter van Foreest over Alkmaar 42 Agnes van Menen-van Lienen Een Duitse dienstbode op de Nijenburg 49 Annelies Veronica Janssen Achter de gevel. Huize Westerlicht, van oud naar jong 52 Alkmaar varia 54 Verenigingsnieuws Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het tijdschrift verschijnt drie keer per jaar. Redactie Marlies ten Berge, Jan Drewes, Harry de Raad. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Regionaal Archief Alkmaar, Postbus 9232, 1800 GE Alkmaar. Druk Ter Burg Offset, Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. OMSLAG Voor: Detail van een gravure van de Waag en omgeving door J. Schenk uit ca. 1725. Collectie Regionaal Archief Achter: Chauffeur Hendrik Honig van garage Met aan de Achterweg met zijn Ford in de jaren dertig Helaas hebben wij geheel onver wacht op 27 juni, enkele dagen voor zijn 40 jarig huwelijksfeest, veel te vroeg afscheid moeten nemen van ons zeer gewaardeerd lid en oud bestuurslid de heer Cees Vis. Vele van u hebben hem van nabij meegemaakt als enthousiast gids tijdens de wande lingen door Alkmaar. Ook als mede-organisator van de jaarlijkse Pinkster Drietocht was Cees een uitstekende gastheer voor de vereniging. Naast zijn vele activiteiten voor de Historische Vereniging was Cees onder meer actief als vrijwillig molenaar. Hij zou in het Jaar van de Molen ook het jubileum van zijn eigen molen vieren. Jaarlijks bracht hij bij verpleeg- en verzorgingshuizen taartjes namens de 8 Oktober Vereniging. We zullen hem allen missen. Het bestuur van de historische vereni ging wenst zijn vrouw Anet en de kinderen veel sterkte toe om dit geheel onverwacht afscheid te verwerken. Dankbaar denken we dan ook terug aan de zeer geslaagde en perfecte Pinkster Drietocht op 29 mei die door Cees Vis en Guus Breebaart werd georganiseerd. Met twee volle autobussen bezochten we Haarzuilens waar we in kasteel De Haer in groepjes een rondleiding kregen. Na de uitstekende lunch vertrokken we naar het Waterschapshuis in Edam voor een rondleiding en afsluitend een stadswandeling door Edam. Eerder dit jaar overleed op 4 april Jonkvrouwe Elisabeth van Foreest, laatste bewoonster van landgoed Nijenburg. Haar vader was in 1925 medeoprichter en de eerste voor zitter van de Historische Vereniging Oud Alkmaar. Voor het huis Nijenburg breken nu andere tijden aan, drs. Anna v. d. Mark, architectuur historica informeerde ons tijdens haar lezing op 25 april over de toekomstmogelijkheden van het landgoed Nijenburg. In dit tijdschrift is onder meer een artikel opgenomen over een dienstbode op Nijenburg. Namens bestuur en redactie wens ik u veel leesplezier toe. Harold D.E.Bos

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 2