De woning van Wetsteyn Zandweg in de Huiswaard, imfTh Je beleefde van alles en nog wat onderweg, want langs deze route ging nog heel wat verkeer. Wij hadden thuis een tuinders- bedrijf Een deel van het bedrijf lag achter ons huis waar nu de flats staan. Een ander deel lag op de Huiswaard, net voor het witte huis, met net over de sloot een kas waar nu de tennisbaan is. In de dertiger jaren was een boomgaard gerooid en voor een deel afgegraven om het zand te verkopen. Op dit deel werd veel groente verbouwd. Het gehucht Huiswaard vormde een vrij hechte gemeenschap. In nood hielp men elkaar. Je kon er ook prachtig spelen: hutten bouwen, in bomen klimmen, varen in de polder. Voor onze boodschappen gingen we meestal naar Alkmaar". WAT OVERBLEEF In de zestiger jaren werd een aantal oude tramwagons geplaatst als noodwoning, zowel langs de Rekerdijk als langs de randweg van de Huiswaard. Ze kwamen waarschijnlijk van de opgeheven tramlijn Alkmaar-Bergen-Schoorl. Na r oktober 1972 begon de grote sloop waarbij veel zou verdwijnen. Wat er aan gebouwen overbleef is het volgende: een woning bij de spoorlijn, verderop een stolpboerderij en vlak daarnaast een witgeschilderde woning, de woning van Wetsteyn bij de kruising met de Muiderwaard, in het park het 'witte huis', en bij de hoek Rekerdijk - Noorderkade een tweetal woningen. Ook een deel van de bomen in dit gebied is oud. De naam Huiswaard komt ook voor in de Huiswaarderpolder. Dit was een lager 6 Oud Alkmaar 2007

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 8