Oud Alkmaar Inhoudsopgave Van de voorzitter Jaargang 31, nummer 1 - 2007 1 Jan Nachbar Sporen van het verleden in Alkmaar-Noord: de Huiswaard 9 Corry Boon Cornelis Joan Hellingwerff 17 Cees van der Werf Het brugwachtershuis bij de Kraspolderbrug 21 Annelies Veronica Janssen Achter de gevel. Een tuindershuis in de Hout 24 Alkmaar Varia 25 Verenigingsnieuws Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar en verschijnt drie keer per jaar. Redactie Marlies ten Berge, Jan Drewes, Harry de Raad. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Regionaal Archief Alkmaar, Postbus 9232, 1800 GE Alkmaar. Druk Ter Burg Offset, Alkmaar Historische Vereniging Alkmaar OMSLAG Voor. J.A. Crescent, Gezicht op Alkmaar met Friese Binnen- en Buitenpoort, 1803, naar de situatie van 1802. Detail. Collectie Regionaal Archief Achter: Het 'witte huis' in de Huiswaard In het verleden kocht een gemiddelde man een nieuw pak voor zijn leven. De aanleiding daan/oor was veelal zijn eigen huwelijk. Bij rouw, trouw en feestelijke gelegenheden bewees het - al dan niet uitgelegd - jarenlang goede diensten. Voor de dames lag dat iets anders, zij volgden enigszins - naar draagkracht - de mode. Het veranderen van de 'outfit' is tegenwoordig een bijna dagelijks voorkomende aan gelegenheid; afwisselend voor het werk, vrije tijd, vakantie, plechtigheden en feesten. Bij het veranderen van de 'lay- out' van het tijdschrift Oud Alkmaar zijn het bestuur en de redactie echter niet over één nacht ijs gegaan. We wilden creatief veranderen binnen het bestaande budget: duidelijk leesbaar lettertype, betere indeling, alles kleurendruk en binnen hetzelfde formaat. We zouden daarbij kunnen denken aan - zoals voorheen wel gebeurde - het uiteen halen van het oude pak (eerst de stof keren) en het op modieuze wijze herschikken, aanpassen en weer in elkaar zetten! Min of meer komt het daar op neer. Noem het Oud-Hollandse zuinigheid gedreven door vernieuwingszin. Begrijpt u mij echter niet verkeerd. Het vanaf het begin vooropgezette doel was, een prettig eigentijds tijdschrift te maken dat behalve aantrekkelijk ook goed leesbaar dient te zijn. Gezien het fraaie resultaat denk ik dat de redactie en de drukker daar buitengewoon in geslaagd zijn. Het is wellicht even wennen aan de indeling, de verenigings activiteiten en overige informatie staan achter in. En zoals u hebt gemerkt is - op verzoek van de redactie - de inleiding van voorzitter nu voorzien van een foto. Graag richt ik hierbij een hartelijk woord van dank aan al degenen die aan het totstandkomen van deze 'meta morfose' hebben meegewerkt. U als lid en lezer, wens ik veel plezier toe met deze vernieuwde vorm van het tijdschrift Oud Alkmaar, het herboren 'visitekaartje' van de Historische Vereniging die al meer dan 80 jaar jong is. Harold D.E.Bos

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 2