put ligt met al al die e et its cherven je wees t. s en dat looiing i nu een n. Wat .1 te i heb ik mijn ;rond is aardoor :1 goed hideeën De tuin en donkere ooievaarsbek bijvoorbeeld en 't ruig klokje. Egels, salamanders en padden kruisen regelmatig mijn tuin. Hier in mijn tuin voel ik me echt buiten, terwijl het maar enkele minuten van de binnen stad verwijderd is op de fiets. Jammer alleen dat er vaak te hard gereden wordt hier voor op de Westerweg". Rutger heeft het huis weer van zijn vader gekocht en heeft er zijn kinderen zien opgroeien. Naast zijn werk bij de natuur- gencesmiddelenfabrikant VSM, waar hij de tuinen onderhoudt, is hij een gedreven lid van de natuur- en milieubeweging Animo. Hij heeft veel contact met de gemeente over onderhoud en beplantingen van het openbaar groen en is lid van de begeleidingsgroep die betrokken is geweest bij de opstelling van de twee beheerplannen voor de Hout. "Het beheer- plan wordt vrij degelijk uitgevoerd door de gemeente. Er is een omslag in het denken geweest over het onderhoud, wat geresulteerd heeft in het laten liggen van dood hout. Dat is van wezenlijk belang voor een goed functionerend bos. Je ziet er weer uilen, spechten en boomklevers. Daar is nu veel meer leefruimte voor gecreëerd in het natuurlijk gedeelte. Rutger vertelt met liefde over 'zijn' Hout. Over de geuren en kleuren en de geluiden van de uilen. "Heb je hier wel eens in de nacht gelopen als de vers gevallen sneeuw het maanlicht weerkaatst? Dan is er een ongekend sprookjesachtige sfeer in de Hout". Een uitgebreidere versie van dit interview zal verschijnen in het boek over vier honderdjaar Alkmaarder Hout dat in september 2007 wordt gepresenteerd. Oud Alkmaar 2007 23

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 25