Het brugwachters- timmerman - ook nog vaak 'klussen' bij huis, gezien vanaf boeren en tuinders in de buurt. Zondags ie overkant van het was de brug gesloten, kanaal Tijdens de diensturen verzorgde hij zijn groentetuintjes en zijn kleinvee; er waren altijd konijnen en kippen en soms een paar geiten, een schaap of een varken. Mijn ouders werkten hard om de monden van hun zes kinderen te voeden en vooral ook om ze te kunnen laten leren. Want ze wilden dat hun kinderen het beter zouden krijgen dan zijzelf daarom waren ze ook naar Alkmaar verhuisd waar een grote scholenkeus was. Zelf maakte ik eerst de lagere school af (de Bosboom- Toussaintschool aan de Koningsweg) en mocht daarna naar de Rijks-HBS aan de Paardenmarkt. Vele uurtjes werd er tot diep in de nacht geblokt op mijn kamertje in het huis. Vader noemde ons huis 'de duiventil', niet alleen omdat het hoog was, maar ook omdat er altijd een druk 'vliegverkeer' was van vrienden en vriendinnen van mijn zussen, broers, onze ouders en mijzelf ONWEER De hoogte van het huis bezorgde ons ook nogal eens angst bij donderbuien. We werden dan door onze ouders uit bed gehaald en wachtten beneden het einde van het onweer af Onterecht was dat niet want éénmaal hadden we een inslag. Moeder was juist met mijn jongste broertje, toen ongeveer een halfjaar oud, op bezoek bij familie in Schagen. Het was in de namiddag en de knal was enorm. "Dat is mis" riep vader en rende de trap op. In de ouderlijke slaapkamer, waar ook de wieg stond, lagen brokken puin. Overal 18 Oud Alkmaar 2007

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 20