Cornelis Joan Hellingwerff Corry Boon In de eerste helft van de 19de eeuw, toen allerlei nieuwe wetenschappen ook tot Alkmaar doordrongen, was Hellingwerff een van de weetgierigen die zich bezighield met onderzoek, het verspreiden van kennis en het verzamelen van interessante objecten. maakt bij deeze bekend, dat bij hem te Hellingwerff in bekoomen zijn allerhande soorten van 1831,.getekend Horolo^iemakers Foumitures en Gereed- door Desguenois schappen, alsmede Veijlen van diverse Co. soorten, dienstig voor Goud en Zilversmits, Collectie Regionaal alles voor de civielste prijzen, recomman- Archief Het is zaterdag 21 maart van het jaar 1857. Hoewel de eerste dag van de lente, steekt er een stormachtige oost-noordooster op en gaat het sneeuwen. In zijn huis op de Oude Vest wijk A no. 28, tegenwoordig Oudegracht 302, overlijdt om 16.00, na een langdurige ziekte, Cornelis Joan Hellingwerff, 60 jaar oud. Hij wordt begraven in de grafkelder van zijn ouders te Egmond-Binnen, niet ver van de plek waar zijn wieg stond. Hij was een zoon van Wouter Roelof Hellingwerff predikant, en Catharina van Foreest. Met een oudere broer en zus groeide Cornelis Joan, die geboren was op 29 april 1796, op in de pastorie te Egmond-Binnen. Toen hun vader in 1806 stierf vertrok Catharina met haar drie kinderen naar Alkmaar. Cornelis was toen tien jaar oud. Ze gingen aan vankelijk wonen op het Heiligland, later aan de Oudegracht. ONTVANGER DER STEDELIJKE MIDDELEN Van zijn eerste werkzaamheden in de maatschappij en belangstelling voor techniek getuigt een advertentie in de Alkmaarsche Courant van maandag 9 oktober 1815: "De ondergetekende wonende op de oude vest Wijk A no 28. Oud Alkmaar 2007 9

Oud Alkmaar | 2007 | | pagina 11