goedkeuring aan de opdrachtgever getoond. De aquarellen zijn geschilderd door Reinier E.J. Roeterink (1831-1913). Deze in Zutphen geboren schilder had al in Harlingen, Den Haag, Hengelo en Lochem gewerkt toen hij zich in 1876 te Alkmaar vestigde. In 1882 woonde hij aan de Lindegracht op nr. 13. In mei 1896 vertrok Roeterink naar Rotterdam, waar hij in 1913 is overleden. Roeterink was lid van het tekengenootschap 'Kunst zij ons doel'. Hij legde zich toe op landschappen, kerkinterieurs en portretten en vervaardigde vele tekeningen van gebouwen in Alkmaar en omgeving, onder meer in opdracht van de museumcommissie.3 Vanaf september 1879 werkte hij als "leeraar in het hand- en regtlijnig tekenen" aan de burgeravondschool. De door Roeterink met waterverf geschilderde wapens, voorzien van veel details, maken een levendige indruk. De helmen zijn voorzien van zwierige dekkleden. De soms ingewikkelde wapentekeningen zijn helder en gedetailleerd weergegeven. Enkele van deze ontwerpen van Roeterink zijn op initiatief van het Regionaal Archief te Alkmaar in 1998 als ansichtkaarten uitgegeven en aldaar te koop. De glasschilder is moeilijk te traceren. Op twee raampjes is een signering aangebracht, maar dit helpt ons weinig bij de identificatie. Op het medaillon van Van der Mey lijkt te staan "A. (ofJ.) Schep, 15-4-79. Amsterdam". Een glazenier of kunstenaar met de naam A. of J. Schep is mij onbekend. Op het medaillon van Cabeliau (momenteel in restauratie bij de Alkmaarse glazenier Roel Hildebrand) staat het beeldmerk van Jan Schouten van het atelier 't Prinsenhof te Delft. Dit atelier is echter pas in 1891 opgericht, dus 12 jaar Links: Medaillon van commissaris Mostert Rechts: Medaillon van Nanning en Jan van Foreest

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 9