significante verbetering van het straatbeeld. Door het toepassen van gepolijst zwart graniet als gevelbekleding heeft het pand een chique uitstraling gekregen. Ook de bovenliggende gevel is gerenoveerd. Het later aange brachte witte gevelschilderwerk is verwijderd, de gevelstenen en het voegwerk zijn gerestaureerd, de oorspronkelijke geschilderde banden zijn weer zichtbaar ge worden. De reclame-uiting heeft een ingetogen karakter en de wijze waarop de winkelbeveili ging is aangebracht zorgt ervoor dat de winkelpui ook buiten openingstijden transparant is. De Puienprijs 2006 in de cate gorie 'Historische pui zakelijk' gaat naar villa Kennemerhoek aan het Varnebroek 1. Dit mar kante gebouw dateert uit 1898. Bedoeld als woonhuis, is het tot 1945 als weeshuis in gebruik geweest. Daarna trok de Kamer van Koophandel erin. Het kantoor groeide zodanig uit haar jasje dat er in de zeventiger jaren een groot kantoorvolume aange bouwd werd waardoor de villa als het ware geannexeerd werd. Dankzij de initiatieven van de huidige eigenaar is de villa on langs in ere hersteld. Het dicht gemetselde balkon is weer open gebroken, de gevel is gerestau reerd en het ornament op het torentje is vernieuwd. De belang rijkste ingreep is echter het in figuurlijke zin losmaken van de Het pand van Engeln in 1930. Collectie Regionaal Archief Het pand van Engeln nu Villa 'Kennemerhoek', gebouwd in 1898. Huidige situatie Collectie Regionaal Archief Oude bebouwing aan de Veerstraat. Het casco van de twee oude middenwoningen aan de Collectie Regionaal Archief Veerstraat is verwerkt in het bekroonde bouwplan Villa de Lange enige jaren na de bouw. De villa nu Collectie Regionaal Archief

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 17