Verenig ingsnieuws Van de voorzitter Van de secretaris HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Het jaar loopt bijna weer ten einde. Dank zij de vrijwillige inzet van vele leden was het een actief en goed verenigingsjaar. Velen bezochten de lezingen in het Bruinvishuis en aan het Varnebroek of liepen mee met één van de stadswandelingen. De werk groep Welstand verzorgde iedere 14 dagen de pre adviezen naar de Welstandzorg en het college van B&W en nam deel aan diverse overlegsituaties. De Oud-Alkmaarprijs ging dit jaar naar de heer Joop Sik voor zijn enorme inzet voor de vereniging en Alkmaar. Ons tijdschrift Oud Alkmaar verscheen wederom met een keur aan interessante artikelen. Helaas moesten wij op 12 mei geheel onverwacht afscheid nemen van ons gewaardeerd bestuurs- en redactielid Joop Kila. Dat de activiteiten van de vereniging velen aan spreken bleek uit de opkomst bij de bekendmaking van de Puienprijs 2006. Ruim roo belangstellenden toonden op 25 november hun belangstelling voor de uitslag. Het is geweldig te constateren dat een dergelijk initiatief zoveel instemming ontvangt van eigenaren en gebruikers en een stimulans blijkt te zijn om het onroerend goed binnen de historische binnenstad met zorgen te omringen. Deze zorg draagt bij aan de leefbaarheid en aantrekkelijkheid van de stad Alkmaar. Wilt u als lid onze doelstellingen extra steunen? Dan kan dat ook door een lidmaatschap van 17 euro per jaar cadeau te doen. Wellicht een origineel idee voor deze decembermaand of een komende verjaardag. Zoals het et nu uitziet kan ik u alvast melden dat het 'Gedenkboek Alkmaarse Geschiedenis' in het voorjaar van 2007 zal verschijnen. De leden van de Historische Vereniging Alkmaar kunnen het om vangrijke boekwerk met korting in hun bezit krijgen. Nadere informatie daarover volgt zo spoedig mogelijk. Mede namens het bestuur wens ik u en de uwen een voorspoedig 2007 met veel mooie 'historische' en hedendaagse momenten toe. Hnrold D.E. Bos Van Jan Beijer, onze zeer gewaardeerde leden administrateur, krijgt u een brief bijgesloten bij dit tijdschrift met het verzoek om automatische incasso te verlenen voor de contributie-inning. Steeds meer verenigingen gaan hiertoe over omdat de banken een hogere heffing gaan vragen voor de verwerking van de acceptgiro's. Ten tweede is het ook voordeliger voor onze vereniging, want we hoeven dan geen acceptgiro meer toe te stuten. De contributie zal net als eerst netjes op uw afschriften komen te staan en ook de wijze van opzeggen van uw lidmaatschap blijft hetzelfde. Mocht u echt zwaarwegende bezwaren hebben tegen auto matische incasso, dan kunt u 17 overmaken voor eind januari op girorekening 600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar te Alkmaar. Annelies Veronicajanssen

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 15