vermelden waard. Niet alleen hierdoor, maar ook omdat het in zijn aard lag, beschikte Joop over een uitgebreid netwerk van kennissen en vrienden, wat bij al dit werk goed van pas kwam. Geen wonder dus dat Joop, toen hij in 1997 met emeritaat ging, ook een koninklijke onderscheiding kreeg voor alles wat hij tot dan toe had gedaan voor de Alkmaarse samenleving. Na zijn emeritaat in 1997 werd Joop bestuurslid van de Historische Vereniging Alkmaar. Vanaf 1999 maakte hij ook deel uit van de redactie van het tijdschrift Oud Alkmaar. In 2000 schreef hij een overzichtsartikel over de 75-jarige geschiedenis van de vereniging. Binnen het bestuur onderhield Joop het contact met de redactie en adviseerde hij over subsidies ten behoeve van historische publicaties. Sinds 2002 fungeerde Joop namens de historische vereniging als voorzitter van de redactiecommissie van het standaardwerk over de geschiedenis van Alkmaar, dat momenteel in de maak is. Bij zijn afscheid als bestuurslid in 2006 werd Joop onderscheiden met de gouden speld van de vereniging. Binnen de redactie en het verenigingsbestuur hebben we Joop leren kennen als een warm en meelevend mens. Zijn netwerk aan Alkmaarse contacten kwam bijzonder goed van pas als het erom ging een auteur te vinden voor een artikel of iemand die iets wist over een bepaald aspect van de Alkmaarse geschiedenis. En met grote regelmaat ver zorgde hij kleinere publicaties voor het tijdschrift over tal van onderwerpen, variërend van het leven van de in Alkmaar geboren schilder Gouwe tot buitenreclame op Alkmaarse panden. We zullen Joop erg missen.

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 42