Een klein monument voor Piet Verhoeven Marlies ten Berge en Henk de Visser Piet Verhoeven is geen onbekende naam voor wie geïnteresseerd is in het cultureel erfgoed van Alkmaar. Drieëndertig jaar lang is hij de stuwende kracht geweest achter Monumentenzorg, tot hij in december 2005 afscheid nam. Op de jaarlijkse ledenvergadering van de Historische Vereniging Alkmaar werd hij tot erelid benoemd vanwege zijn verdiensten voor de stadshistorie. In alle bescheidenheid meldde Piet dat het toch ook gewoon zijn werk was geweest. Dus besloten we nog eens na te praten over dat bijzondere werk bij de afdeling Monumentenzorg en Archeologie. Zo konden we ook nog even genieten van Piets gave om enthousiast en optimistisch te vertellen over wat hem bezighoudt, en werd het later dan gedacht. Wat trokje aan in die wereld van oude panden en restauratie, de wereld van de monumentenzorg Ik heb een opleiding gevolgd in de bouwkunde, eerst LTS, daarna MTS, en een beetje HTS. In mijn praktische jaar op de MTS ben ik gaan werken bij architectenbureau Schipper in de Zaanstreek. Hij behoorde tot de top van de restaurerende archi tecten in Noord-Holland, met kerkrestauraties, restauraties in Broek in Waterland maar ook veel nieuwbouw in zijn pakket. Jaap Schipper is de geestelijke vader van de Zaanse Schans, en de helft van wat daar staat is er door zijn bureau naar toe gebracht. Al vrij snel had ik belangstelling voor die restaura tiepoot. Ik woonde toen met mijn ouders in een groot ïgde-eeuws huis Piet Verhoeven

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 31