tuigen. Het gevolg is dat er nu een brede discussie ontstaat, terwijl formele beslissingen al zijn genomen. Voor wijzigingen zal er nu met de investeerders gepraat moeten worden. Namens de werkgroep welstand, Henk de Visser Ontwerp voor panden aan de Voormeer. Deze panden voldoen onvoldoende aan de welstandscriteria Referentiebeeld uit de powerpoint-presentatie van een nieuwe gevelwand die wel passend zou zijn (Vathorst-Amersfoort) Gelet op de aversie tegen blokkendozen in het binnenstedelijk gebied en het debat hierover in de Raad heeft de Historische Vereniging Alkmaar haar visie verwerkt in een powerpoint-presentatie die wij op 2 juni j.1. na de wandeling met de raadsleden verzorgd hebben over de toepassing van cultuur historie bij planontwikkeling in Alkmaar (zie www.historischeverenigingalkmaar.nl). Wij be treuren het dat de Raad in de oude samenstelling bij de behandeling van het bestemmingsplan Schelp- hoek niet ons advies heeft overgenomen om de welstandscriteria zodanig aan te scherpen dat meer speelse gevarieerde nieuwbouw zou zijn te ver wachten. Daarbij hadden wij met name aange drongen op een verschil in nok- en goothoogte om zodoende 'platte dozen' te voorkomen. Helaas konden wij de toenmalige wethouder niet over- Zaterdag 9 september 2006 Open Monumentendag met kraampje van de Historische Vereniging in de Grote Kerk. Dinsdag 12 september 2006 Oude fdms over Alkmaar. Bruinvishuis(lezing) verzorgd door het Regionaal Archief Zondag 8 oktober 200d Wandeling in het kader van Alkmaars Ontzet. Startplaats Molen van Piet, aanvang 13.30 uur. Woensdag 18 oktober 20od "Willem II, graaf van Holland en Rooms koning sneuvelt bij Hoogwoud in 1256". Lezing door mevr. Netty Zander, bestuurslid van het Westffies Genootschap. Plaats: Ouderensociëteit, Varnebroek 31. Woensdag 15 november 2006 Uitreiking van de Puienprijs. Plaats: Ouderensociëteit, Varnebroek 31. Dinsdag 19 december 2006 Een onderwerp over Egmond en Alkmaar. Bruinvishuislezing door de heer Gerrit Jan Rutgers. Tenzij anders vermeld duren de lezingen van 20.00 uur tot 22.00 uur. Naast de leden zijn ook andere belangstellenden welkom. In verband met de beperkte ruimte in het Bruinvishuis, Oudegracht 245 in Alkmaar, verzoeken wij belangstellenden voor de lezingen aldaar zich tijdig aan te melden bij Guus Breebaart (tel. 072-5110383).

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 26