Werkgroep Historie in Alkmaar' Van de werkgroep Welstand Marlies ten Berge: Ik ben geboren in Alkmaar in 1959. Ik heb geschiedenis gestudeerd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en ben in 3994 weer naar Alkmaar teruggekeerd. Zo'n dertien jaar heb ik geschiedenisles gegeven aan het Petrus Canisius College, daarna heb ik nog enkele andere banen gehad. Al een jaar of vier ben ik lid van de redactie van Oud Alkmaar en vanuit die taak ben ik nu in het bestuur gekozen. Naast redactiewerk wil ik graag het historisch onderzoek in Alkmaar stimuleren. Ondanks het binnenkort te verschijnen standaard werk over Alkmaar zijn er in de geschiedschrijving van Alkmaar nog veel blinde vlekken en vlekjes. Daarnaast zijn er ook vast wel mensen die het leuk vinden om zich met het verleden actief bezig te houden. Om die redenen lijkt het me een goed idee vanuit de vereniging een werkgroep te beginnen die ik voorlopig maar even 'Historie in Alkmaar' heb genoemd. Wat de werkgroep wil bieden is begeleiding voor amateur-onderzoekers op het terrein van ideeën, materiaal zoeken of het schrijven van een artikel, eventueel met de mogelijkheid tot publicatie in bijvoorbeeld Oud Alkmaar. Daarnaast kan het natuurlijk ook gewoon gezellig en stimulerend zijn om met een groepje aan de slag te gaan en elkaar te helpen waar dat nodig is. Vanaf oktober kunnen we dan eens in de maand bij elkaar komen om bij te praten, elkaar te helpen en afspraken te maken hoe verder te gaan met het onderzoek. Aanmelden of reageren: Marlies ten Berge, Rinne- waard 2t, 1824 JB Alkmaar. Tel: 072-5620573 of e-mail: tenberge@tbmb.demon.nl. U kunt natuurlijk ook contact opnemen met de Vereniging.. De afgelopen periode waren er gelukkig weer veel plannen die bij uitvoering de kwaliteit van de gebouwde omgeving verbeteren, zoals bijvoorbeeld de panden aan de Laat tussen Laan en Esprit. De 213 235 I 737 Bouwplan Laat 233-237, waarbij 237 gerestaureerd wordt gevel van 235 wordt verhoogd en krijgt ernaast een duo-gevel, terwijl het historisch waardevolle pand naast Laan (237) gerestaureerd wordt. Het bouwplan voor de nieuwe Friesebrag kwam uitgebreid aan de orde. Veel kon er niet meer over worden gezegd nadat verleden jaar een keuze gemaakt werd door de gemeente die totaal haaks stond op de voorkeur vanuit de bevolking. De Historische Vereniging heeft geadviseerd het open verkeerscircuit bij de Friesebrug met bomen te beplanten om zodoende enige stedenbouwkundige en landschappelijke relatie te brengen tussen het Victoriepark en de oever van het Noordhollands Kanaal. Wij hebben daarbij gepleit voor een meer doorlopende groene rand om de binnenstad, geïnspireerd op de wallen die vroeger rond de binnenstad lagen. Ook na de aanleg van het kanaal tot het begin van de twintigste eeuw had de oever nog een groen karakter. Een open verkeersplein past niet bij de sfeer van de binnenstad. Stelt u zich

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 24