Verenig ing Van de voorzitter Van de secretaris Nieuwe bestuursleden HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Tijdens de jaarvergadering op 26 april jongstleden traden de bestuursleden Like Lindeboom en Joop Kila na negen jaar besturen af Beiden kregen onder heel veel dank de gouden speld van de vereniging. Tijdens deze vergadering werd op voordracht van de leden de heer Piet Verhoeven, hoofd monumenten zorg en archeologie, tot erelid benoemd. Dit als dank voor zijn jarenlange inzet voor de monu menten in Alkmaar. Ook hij kreeg de gouden speld in de vorm van het poortje van het Hof van Sonoy. Niemand kon toen vermoeden dat we op 12 mei definitief afscheid zouden moeten nemen van Joop Kila. In dit tijdschrift is een in memoriam op genomen waar nader zal worden ingegaan op zijn grote verdiensten op velerlei gebied. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel kracht toe bij dit grote verlies. De Pinksterdrietocht bracht ons op 6juni met twee volle bussen naar Friesland, waar een bezoek werd gebracht aan Franeker en het Poptaslot te Marsum. De organisatie van deze zeer fraaie en goed verzorgde dag was in handen van Guus Breebaart en Cees Vis. De puienprijscommissie is inmiddels weer aan de slag gegaan met de voorbereidingen van de selectie procedure. Graag verwijs ik u tenslotte nog naar de activiteiten in de agenda. Harold D.E. Bos Feest! Monumentendag 2006 is in aantocht. Op 9 september staat uw Historische Vereniging weer met een stand in de Grote Kerk. Op mijn bureau belandde in mei het jaarlijkse magazine van de pas opgerichte Stichting Histo risch Oudorp. Het eerste nummer is zeer lezens waardig. Er komt weer een boek over de Alkmaarder Hout. Dit keer een boek met verhalen van bezoekers met als thema de liefde. Vertel mij van uw liefde in de Alkmaarder Hout, per email: s0eraja@xs4all.nl of per telefoon: 072 5615009. Foto's zijn ook van harte welkom. Annelies Veronicajanssen Wim van der Molen: Als nieuw benoemde penning meester stel ik me graag aan u voor. Ik ben 64 jaar jong, gehuwd en we hebben samen een dochter en een zoon. Ik woon al meer dan 35 jaar in de binnenstad van Alkmaar aan de Geestersingel. Tot 1 november 2003 was ik werkzaam bij het Clusius College als hoofd van de centrale administratie. Op 1 november 2003 ben ik met vervroegd pensioen gegaan. Naast mijn werkzaamheden zat en zit ik nu in een aantal besturen en gemeentelijke overleg organen.

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 23