JUL-IL Impressie schetsvoorstel woningen langs de nieuwe gracht in de Schelphoek wmmmmmmmmmm- oostelijke richting om een grotere over- bouwing van bouwblok Cz mogelijk te maken, zoals de architect heeft voor gesteld. Daarmee wordt een toegezegde plaats voor groen en bomen weer op geofferd. Op de kaart in het beeld kwaliteitplan is dit ook als groengebied aangegeven. Deze wijziging staat haaks op eerdere afspraken met de begeleidings groep, de Historische Vereniging Alkmaar en de Rijksdienst voor de Monumenten zorg. Het kan niet zo zijn dat deze expliciete toezegging nu weer in het zelfde bestemmingsplan ongedaan wordt gemaakt. De Historische Vereniging Alkmaar wil daarom vasthouden aan het toegezegde groen. Helaas heeft het compromisvoorstel van de overleggroep Schelphoek om een groene tand langs Impressie schetsvoorstel woningen langs de Voormeer De rooilijn van het bouwblok langs het Baanpad, op de plaats waar de vervallen villa helaas gesloopt wordt, is ca. 5 meter naar het noorden geschoven. Dat is ca.10 meter verder dan de noordmuut van de villa (in het ontwerp-bestemmingsplan lag de rooilijn ook al 5 meter noordelijker dan de villa). De zichtlijn vanaf het Baanpad op de monumentale en te restaureren Boompoortbrug wordt daarmee ernstig belemmerd. Om te voorkomen dat nog dichter naar de Boompoortbrug zal worden volgebouwd stelden wij voor, om de verschuiving zoals noodzakelijk voor het bouwplan, te accepteren met de aantekening de plankaart op die plek te corrigeren en de rest van de vroegere tuin van de villa gedeeltelijk water te maken. De zichtlijn op de Boompoortbrug is dan gewaarborgd. Op de bij gaande foto's hebben wij dit gevisualiseerd. Wij hebben bezwaar aangetekend tegen het vergroten van het bouwvlak H langs de Singel in Bestaande situatie bij de Boompoottbrug Luchtfoto met contouten van de toekomstige bebouwing

Oud Alkmaar | 2006 | | pagina 18