Agenda gebied met wandel- en fietspaden gewenst is. Het voormalige 'Robonsboseiland' in dit gebied zou naar onze mening ten opzichte van het open polder landschap wat bosachtig mogen zijn en ruimte kunnen bieden aan open sportvoorzieningen en amateurtuinen. Gelet op de cultuurhistorische waarden van het gebied is door bureau 'Lantschap' recentelijk een cultuurhistorische waardeverkenning uitgevoerd waaraan de HVA heeft meegewerkt. Ten slotte heeft de HVA een 'zienswijze reactie' gegegeven op het bestemmingsplan Oudorp. Ook hier was de reactie met name gericht op de versterking van de historische structuren als de Munnikenweg en het herstel van de vroegere 'Munnikenbrug' in deze historische route. Bezwaar hebben wij alleen tegen de grootschalige invulling en functiewijziging op de hoek Randersdijk en Friese weg. Al met al weer een periode waarin het nodige is gebeurd en dan hebben we het nog niet gehad over de Schelphoek. Hier komen we in het volgende Verenigingsnieuws op terug. Henk de Visser dinsdag 17januari zoo6 'Recente opgravingen'. Lezing waarin stads- archeoloog Peter Bitter dieper ingaat op recente opgravingen. Plaats: Bruinvishuis. woensdag i5/ebruari 2006 'Kaspar Witte, bierbrouwer en weldoener'. Een lezing door J. Kaldenbach over de achtergronden bij de bierbrouwerij 'Het Fortuin'. Plaats: Sociëteit voor ouderen, Varnebroek 31. zaterdag 18februari 2006 'Alkmaar Varia', ruil- en handelsdag van Alkmaarse artikelen, boeken en tijdschriften van ro.oo-14.00 uur. Voor een gratis tafeltje ruim een week van tevoren opgeven bij Guus Breebaart. Plaats: Bruinvishuis. dinsdag 14 maart 2006 'De naweeën van een testament'. Een lezing over de afwikkeling van een testament door Jan Beijer. Plaats: Bruinvishuis. zaterdag 22 april 2006 Fietstocht richting Oudorp- Alkmaar-Noord. Let op nadere berichten! woensdag 26 apnl 2006 Jaarvergadering, na de pauze gevolgd door de lezing 'Een kloeck verstant, een pronck der Wereldt', van 'Drebboloog' Hubert van Onna over onze plaatsgenoot Cornelis Drebbel (Alkmaar 1572-Londen 1633). Plaats: Sociëteit voor ouderen, Varnebroek 31. maandag 15 mei 2006 Wandeling door de Bergerhof. Vertrek: 19.30 uur achterkant station. dinsdag 16 mei 2006 'Klokken door de eeuwen heen', een lezing van Ad Boogaarts over uurwerken. Onder meer wordt ingegaan op het ontstaan, de soorten uur werken, de werking, problemen in het gebruik en het oplossen ervan. Boogaarts zal ook enkele uurwerken meenemen. Plaats: Bruinvishuis. dinsdag 6juni 2006 De jaarlijkse Pinksterdrietocht naaru hoort van ons. woensdag 7juni 2006 Wandeling door het Emmakwartier. Vertrek: 19.30 uur bij de Emmabrug. dinsdag 11 juli 2006 Wandeling door de binnenstad. Vertrek: 19.30 uur Waagplein. Tenzij anders vermeld beginnen de lezingen om 20.00 uur en zijn om 22.00 uur weer afgelopen. In verband met de beperkte ruimte in het Bruinvis huis, Oudegracht 245 in Alkmaar, verzoeken wij belangstellenden voor de lezingen aldaar zich tijdig aan te melden bij Guus Breebaart, telefoon: 072-5110383.

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 17