Verenigingsnieuws Van de voorzitter HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Opnieuw is de puienprijs uitgereikt. De afgelopen vijfjaar was de puienprijs beperkt tot winkelpanden in de historische binnenstad. Dit jaar werden voor het eerst ook prijzen uitgereikt voor woonhuizen en wel in twee categorieën: 'Restauratie Woonhuis' en 'Nieuwbouw Woonhuis'. Onder grote belang stelling van eigenaren, architecten en leden van de HVA werd in het Sociëteitsgebouw aan het Varnebroek de uitslag bekend gemaakt. Voor de pauze passeerden alle genomineerden via de fraaie beeldpresentatie van Henk de Visser de revue. In de presentatie werd veel aandacht besteed aan de historische context van de genomineerde panden, met name ten aanzien van het straatbeeld. De puienprijsjury bestond dit jaar uit Yolanda Buis, architect BNA te Heiloo, Joop Ibink, Lucas Zimmerman, Willem Bakkum, Ben van Houten, Bob Heusy, Henk de Visser en Harold Bos. De puienprijs in de categorie 'Nieuwbouw Zakelijk' ging naar de de heer en mevrouw Bontje, verantwoordelijk voor de nieuwbouw van Esprit aan de Laat 229-23 r. In de categorie 'Restauratie Zakelijk' ging de puienprijs naar de gemeente Alkmaar, verantwoordelijk voor de restauratie van de fraaie Wilhelminaschool aan de Doelenstraat 1. Deze prijs werd in ontvangst genomen door de wethouder van monumentenzorg, de heer Godijn. Bij de woonhuizen ging de puienprijs in de categorie 'Nieuwbouw Woonhuis' naar het pand van de familie Ootes aan de Spanjaardstraat, ontworpen door architect Rob de Vries. In de categorie 'Restauratie Woonhuis' werd de prijs toegekend aan de eigenaren van de Jugendstil villa 'Casa Cara' aan de Emmastraat 230. Het buiten gewoon fraaie schilderwerk aan de gevel werd uitgevoerd door Leonieke Polman. Alle winnaars heel veel lof en dank voor hun initiatief, dat heeft bijgedragen aan de verfraaiing van onze stad Alkmaar. Het feit dat er een grote lijst van ge nomineerde woonhuizen werd gepresenteerd, geeft aan dat het een juiste keuze is geweest om de puienprijs uit te breiden met deze categorie. Bij de jaarlijkse puienprijs worden voortaan ook alle nieuwe en gerestaureerde woonhuizen bekeken. Dit aan de hand van lijsten van de in het lopende jaar, van juni tot juni, opgeleverde panden. De prijs bestaat uit een schildje - voor aan de gevel -, een oorkonde, een ingelijste kleurenfoto van het pand en een bos bloemen. Alle genomineerden ontvangen een fraaie kleurenfoto op A3 formaat. Rest mij u na dit puienprijsbetoog veel plezier toe te wensen met de nieuwe uitgave van het tijdschrift Oud Alkmaar en het boek 'De Heeren van Alkmaer, Regeerders en Regenten, Vroetschap en Raad' door Joost Cox. Het bestuur wenst u fijne feestdagen toe. Harold D.E. Bos

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 15