Cor Neef heeft altijd met plezier gewerkt: 'Het werk was tegelijk mijn hobby. Daar kwam bij dat er een prettige sfeer was in het bedrijf Er was een goede leiding. De oude W.F. Stoel was scheepsbouwkundig ingenieur. Hij was een echte liberaal. Dat ik socialist was, maakte hem niet uit. Hij gaf me de ruimte. Ik kwam toen natuurlijk wel zaken tegen waarbij Stoel als werkgever tegenover de arbeiders stond. Als afgevaardigde van Stoel zat ik samen met de havenwerkgevers de lonen te bepalen voor het lossen van schepen. Stoel vertrouwde mij daarin. We deden allebei ons best om goede arbeids voorwaarden te bereiken'. Uiteraard veranderde er veel in 52 jaar. Neef 'Toen ik in 1929 begon gebeurde het vervoer nog per vlet, de stenen lagen gewoon buiten op het grasveld. Schepen met kalk werden nog met manden gelost. Het kantoorpersoneel bestond uit 7 personen en er was er nog maar één auto. Je had lange werktijden, van 's ochtends zeven tot 's avonds zeven. Op zaterdagmiddag wasje pas om 3 uur vrij. En op zondagmorgen moest ik de brieven van het postkantoor halen en bij de directeur thuis brengen! Drie dagen per jaar had je vakantie. Als jongste bediende werd je overal bij ingeschakeld: factureren, correspon deren, verkopen, kwitanties lopen, huur ophalen, rekeningen betalen. Daarbij moest je Het kantoor van de firma Stoel verstand hebben van steen, pannen, tegels, noem maar op'. aan het Luttik Oudorp, ca. 1960. Binnen het bedrijf zorgde Neef ervoor dat het sociale aspect niet werd vergeten. Hij was Collectie Regionaal Archief degene die altijd de feestelijkheden en recepties organiseerde. Jarenlang was hij

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 14