oude liefde voor het pottenbakken was hij nog niet verloren. Ook in Australië heeft hij inmiddels weer drie kleine oventjes en vervaardigt hij keramiek in dezelfde stijl zoals hij eerder in het Alkmaarse placht te doen. Noten 1 Rob Roedema en Rob van Wilgen zijn werkzaam bij de afdeling Monumentenzorg en Archeologie van de gemeente Alkmaar. Al het fotomateriaal is gemaakt door Cor Prins, ook werkzaam bij de gemeente. We zijn de heer F.J. Kalksma zeer erkentelijk voor het verstrekken van relevante informatie aangaande zijn broer, het mogen gebruiken van oud fotomateriaal en het laten fotograferen van de diverse voorwerpen. 2 Het onderzoek werd uitgevoerd door de afdeling Archeologie en Monumentenzorg van de gemeente Alkmaar onder leiding van stadsarcheoloog Peter Bitter. Hij werd geassisteerd door de vrijwilligers Marcel Corbie en Menno Schreuder. 3 Met dank aan Marieke Luchtmeyer van het Regionaal Archief Alkmaar voor het verstrekken van informatie en beeldmateriaal en het doen van onderzoek in adresboekjes, oude kranten en gezinskaarten. Twee door Jan Kalksma in Australië gemaakte borden met afbeeldingen van de Laat in 1902 (links) en een scheeps werfje (rechts). In het midden een vaas met blauw op witte beschildering en decoratie van een pomp aan de ene zijde en een stelletje op een bank aan de andere. Collectie F.J. Kalksma, Alkmaar Opgegraven jampotje met deksel en een scholteltje met 'Rabbit Hill'. Collectie afdeling Monumentenzorg en Archeologie

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 11