oek. Een :ich breed betreft de ■lijkheden langs de enzorg en tenteerde In een inning als eling! De :uurgroep ij en en de samen te troep een nsterdam. Dostelijke iek tot in maart 2003. Hiervoor was ook de Historische Vereniging gevraagd. Ondertussen was het planvormingsproces binnen de stuurgroep al zodanig gevorderd dat men gekozen had voor een eilandenmodel en niet een grachtenmodel. Deze visie werd bij de start van de begeleidingsgroep gepresenteerd in het boekje Een havenkwartier voor Alkmaar. De opdracht voor de begeleidingsgroep was door de vertraging derhalve beperkt en in feite geen begeleidingsgroep meer waardig. Beter ware het op dat moment de normale inspraakprocedure in te gaan, omdat bij een begeleidingsgroep geen sprake kan zijn van een definitieve planrichting. De Historische Vereniging heeft in 2003 een eigen ontwikkelingsvisie opgesteld om te komen tot meer historische identiteit in deze wijk die met uitzondering van de Zoutketen en een klein deel van de gevelwand aan de Voormeer geheel uit nieuwbouw zou bestaan. Juist bij dit gegeven zou de historische structuur meer richtinggevend moeten zijn. Ook vanuit de begeleidingsgroep is sterk aangedrongen op meer historische context in de planontwikkeling. Met name voor het doortrekken van de groene singel lag een eensluidende prioriteit. Daarnaast gaven de bewonersgroepen sterke prioriteit aan de optimalisatie van de voorgenomen parkeergarage. De leden van de begeleidingsgroep waren erg verbaasd over het concept Masterplan Schelphoek waarin buiten de optimalisatie van de parkeergarage niets van het uitgebreide advies van de begeleidingsgroep was terug te vinden. Pas na de presentatie Fraaie pakhuizen aan de Schelphoek ca. 1900. De man met één been is Bram de Wilde de orgeldraaier. Collectie Regionaal Archief. Zie ook omslag 17

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 23