bouwing vragen. Een van de deelgebieden daarvan was de Schelphoek. Een begeleidingsgroep boog zich over het concept Kanaaloeverplan en schaarde zich breed achter de visie dat het Schelphoekgebied een woonwijk zou moeten worden. Het advies van de groep werd in 2001 aan het college gepresenteerd. Wat betreft de Schelphoek stelde de groep dat 'aandacht moet worden gegeven aan de mogelijkheden om de historische grachtenstructuur terug te brengen en de groenstructuur langs de Baansingel door te trekken'. Vlak daarna presenteerde de afdeling Monumentenzorg en Archeologie van de gemeente een uitgebreide en zeer goed gedocumenteerde cultuurhistorische waardeverkenning voor het plangebied Schelphoek. In een startnotitie van begin 2002 stelt de gemeente dat deze cultuurhistorische verkenning als vertrekpunt en inspiratiebron zou moeten dienen voor de planontwikkeling! De bedoeling was het planontwikkelingsproces in handen te geven van een stuurgroep bestaande uit vertegenwoordigers van beide projectontwikkelingsmaatschappijen en de gemeente en het project te laten beoordelen en preadviseren door een nog samen te stellen begeleidingsgroep. Voor de planontwikkeling werd door de stuurgroep een stedenbouwkundig bureau ingeschakeld, bureau Urhahn Urban Design uit Amsterdam. Zoutkeet en woning van Bosman, ca. 1900. Collectie Regionaal Archief Cultuurhistorie als drager voor eigentijdse ontwikkelingen Omdat het college wilde wachten op de vaststelling van de structuurvisie Oostelijke Kanaaloeverzone duurde de installatie van de begeleidingsgroep Schelphoek tot in 16

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 22