Vereni^m^snieuws Van de voorzitter HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Het is dit jaar 80 jaar geleden (1925) dat de ver eniging Oud Alkmaar (nu Historische Vereniging Alkmaar) werd opgericht. Bijzonder is dat na al die jaren de vereniging nog voldoende inspireert om op de bres te staan voor een gaaf oud Alkmaar. Het jongste wapenfeit van de vereniging illustreert dit gedachtegoed, voortgekomen vanuit het idee van de vereniging om te pleiten voor de realisatie van een historisch verantwoorde gracht in het nieuw te ontwikkelen Schelphoekgebied. Het belang van het onderzoek naar de historische waardekaart van de stad wordt hiermee extra onderstreept. Lof aan de huidige bestuurders van de stad dat zij dit belang ook hebben ingezien. Het wonen aan een gracht voegt immers zoveel meerwaarde toe aan de huidige woonkwaliteit en aantrekkings kracht van een historische stad. De vereniging heeft het jubileumjaar reeds ingeluid met een opruiming van 'Alkmaarvaria' op zaterdag 26 februari j.L Het succes bleek dusdanig groot dat het bestuur heeft besloten in het vervolgjaarlijks, in de maand februari, een dergelijke 'Alkmaarvaria- markt' in het verenigingsgebouw te organiseren. Menig oude ansichtkaart, foto, publicatie of tijdschrift met betrekking tot Alkmaar verwisselde op deze zaterdagochtend van eigenaar. Onverwacht groot was de toegevoegde waarde van het uitwisselen van gegevens en verhalen over Alkmaar toen, al met al zeer de moeite waard. Graag nodig ik u van harte uit om bij de komende ledenvergadering op 27 april aanwezig te zijn. De Oud-Alkmaar prijs zal dan onder meer bekend worden gemaakt aan een persoon of instelling die zich de afgelopen periode buitengewoon heeft ingezet voor de historie van Alkmaar. Na de pauze zal bestuurslid Henk de Visser een fraaie power- point presentatie verzorgen over historische panden in de moderne context te Alkmaar. Let u op de activiteitenagenda elders in dit tijdschrift, waar de datum van de Pinksterdrietocht en enkele boeiende lezingen worden aangekondigd. Maar allereerst wens ik u veel plezier toe met dit, dankzij de inzet van de redactie en auteurs, interessante nummer van ons tijdschrift. HaroIdD.E. Bos.

Oud Alkmaar | 2005 | | pagina 15