Reo en Graham Na de Hupmobile kocht Pouwels een Reo voor het ziekenvervoet. Wanneer deze in dienst kwam is niet bekend, maar vermoedelijk was dat 1928/1929. Reo was een niet gangbaar chassis voor ziekenwagens in die tijd. Helaas is niet bekend bij welke carrosseriebouwer de wagen werd opgebouwd. De wagen zou nog tot in de jaren vijftig in dienst blijven! Iets meer is bekend van de volgende ziekenwagen. Dr. Ketssemakers ruilde in 1938 zijn Graham uit 1935 bij Pouwels in en die zag er wel wat in om er een ziekenwagen van te laten maken. Het Alkmaarse carrosseriebedrijf van Jac. Vlug uit de Perronstraat zorgde voor de opbouw waartoe de Graham bij de portiersspijl werd afgezaagd. Het ontwerp voor het patiëntencompartiment kwam van monteur Piet Keyzer die zelf vaak met de ziekenwagen op pad ging. De brancard was in rubber opgehangen en er kon zo nodig een tweede brancard worden geplaatst. Het schilderwerk kwam voor rekening van het eveneens Alkmaarse bedrijf van N.P. Dirkmaat die de wagen met de kwast schilderde!7 Interieur van de Graham. Naast Pouwels had ook garagebedrijf Jac. Met, gevestigd aan de Achterweg te Alkmaar, Foto: collectie P.H. Pouwels een ziekenwagen. In 1928 beschikte Met over een Lincoln en ook hij had een contract met het Witte Kruis. Overigens waren de contacten tussen beide bedrijven vrij goed. Men kwam bij elkaar over de vloer en ving eikaars werkpieken op door nu en dan wat aan elkaar uit te besteden. De bezettingsjaren Met de Reo en de Graham ging Pouwels de oorlog in, maar gezien de omstandigheden werd een Ford uit 1939 omgebouwd tot nood- ziekenwagen. Het was woekeren met de ruimte, maar er kon van achteren een brancard ingeschoven worden. Het ziekenvervoet werd in de oorlogstijd een belangrijke bron van inkomsten en was als het ware de kurk waar het bedrijf op dreef Toch werd het ook bij het ziekenvetvoer steeds moeilijker de wagens rijdend te houden. Achter de Graham werd een aanhangwagen met 12 cilinders met gas gehaakt (die in Utrecht bij Jongetius moesten worden bijgevuld) en vóór de Reo kwam een A- Ford te rijden die met een vaste stang de Reo voorttrok. Uiteindelijk kwamen beide auto's toch stil te staan en ging Pouwels over op

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 12