Verenig ingsnieuws m m Van de voorzitter 11 '1 HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR De viering van 750 jaar stadsrechten is voor de meeste van u niet ongemerkt gebleven. Een keur aan feestelijkheden passeerde de afgelopen maanden de revue. De redactieleden van ons tijdschrift, ook intens betrokken bij een deel van deze activiteiten, hebben toch de tijd gevonden om voor u wederom een fraaie aflevering van Oud Alkmaar samen te stellen. Graag wil ik op deze plaats mede namens het bestuur en de lezers, de redactieleden en auteurs hartelijk danken voor hun zeer gewaar deerde inzet voor dit bijzondere tijdschrift. Na een succesvolle start van de stadswandeling 'door de eeuwen heen', tot stand gekomen in samen werking met de Gemeente Alkmaar, de dienst Monumentenzorg en Archeologie, Het Gilde en de VW Alkmaar, zijn er naast de reguliere stads wandelingen van de Vereniging, extra wandelingen gelopen. De gidsen van de vereniging verzorgden de voorbereiding van de extra wandeling in ver band met de landelijke dag van de Nederlandse Genealogische Vereniging in Alkmaar voor enkele honderden leden. De Vereniging was toen eveneens aanwezig met een informatiestand in de Vest. Het verenigingsgebouw aan de Oudegracht was extra geopend voor de verkoop van overgebleven tijd schriften en publicaties en voor een rondleiding door de ruimten van de archeologische dienst in het gebouw. Ook de landelijke opening van Open Monumenten dag zal dit jaar in Alkmaar plaats vinden. De Vereniging zal tijdens de Open Monumentendag op 11 september wederom met een informatiestand in de Grote Kerk aanwezig zijn. Begin november wordt de landelijke 'week van de geschiedenis' georganiseerd, de Vereniging zal in deze week op drie middagen in het verenigingsgebouw de video van de Kunstnetfilm over de Historische Vereniging Alkmaar vertonen. De grote najaarslezing zal dit keer, op uitnodiging van het Regionaal Archief, worden georganiseerd in het gebouw van het archief waar u van harte welkom bent voor de bekijken van enkele unieke oude films over Alkmaar uit de collectie van dit archief Inmiddels is de Puienprijscommissie al weer volop bezig om voor het vijfde jaar de Puienprijs te organiseren. Er worden twee categorieën, een meest geslaagde historische en een hedendaagse pui, in de binnenstad van Alkmaar geselecteerd. Tijdens de ledenvergadering in november worden de winnaars bekend gemaakt. Voor het komende najaar zijn er bovendien een aantal interessante en zeer gevarieerde Bruinvis- huislezingen georganiseerd. Voor een overzicht van al onze activiteiten verwijs ik u graag naar de agenda elders in dit verenigings- nieuws. Graag tot ziens bij een van onze activiteiten, Harold D.E. Bos, voorzitter

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 23