Agenda welstandsnota. De Historische Vereniging was vertegenwoordigd in de begeleidingsgroep die tijdens de totstandkoming de nota heeft becommen tarieerd. Het bestaande Beeldkwaliteitplan Binnenstad is hier compleet in opgenomen en ook voor de andere wijken ligt er een uitstekende gebiedsomschrijving van de architectonische en cultuurhistorische waarden. Het behouden en versterken van deze waarden is in de oude wijken het primaire uitgangspunt. Dat betekent niet dat er helemaal niets eigentijds gebouwd mag worden, maar dan moet de architectonische kwaliteit van een hoog niveau zijn. Het is raadzaam voor iedereen die een verbouwing wil doen, eerst de welstandsnota te raadplegen. De Historische Vereniging blijft de bouwplannen beoordelen op basis van passendheid in het straatbeeld, waarbij met name schaalgrootte en verticale parcellering in de gaten worden gehouden. De laatste tijd komt het nog al eens voor dat panden verhoogd worden met een extra verdieping. Indien dit mogelijk is binnen het beeldkwaliteitplan en het geen monument betreft, is hier niets op tegen mits de stijl van de begane grond goed wordt doorgezet in de verhoging en de kap. Dit is vaak te verkiezen boven te grootschalige dakkapellen of dakopbouwen. Plannen voot passende verhogingen van panden troffen wij recentelijk aan voor het Luttik Oudorp, Lindenlaan, Baanstraat en Fnidsen. In de meeste gevallen hadden wij geen bezwaar, maar wel een aantal suggesties ter verbetering van het plan. Het gaat er immers om de lat voor de ruimtelijke kwaliteit zo hoog mogelijk te leggen. Dat verhoogt niet alleen de duurzaamheid van de panden, maar versterkt ook het (historisch) straatbeeld. dinsdag 27 april 2004 Algemene jaarvergadering in de Sociëteit aan het Varnebroek te Alkmaar. Aansluitend een lezing door J.A.P. v.d. Leygraaf over zijn woonhuis, het pand Wilhelminalaan 2. woensdag 12 mei 2004 Stadswandeling 'Beter Laat dan Ooit' met onder andere een bezoek aan de Kapelkerk. Rondleiding door de heer P. Verhoeven. Startplaats: Kapelkerk aan de Laat om 19.30 uur. maandag i4juni 2004 Stadswandeling 'Een dijk van een wandeling'. Startplaats: Karpertongarage om 19.30 uur. dinsdag djuli 2004 Stadswandeling 'Rond hoog(s)te punt van Alkmaar' met onder andere een bezoek aan het stadhuis, en rondleiding aldaar door gemeentesecretaris J.C.M. Cox. Startplaats: Wendelaarzuil bij Grote Kerk om 19.30 uur. Namens de werkgroep Welstand, Henk de Visser

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 20