Verenig ingsnieuws Van de voorzitter Dit jaar moeten er volgens het rooster van aftreden enkele bestuursleden stoppen. Dit zijn Jan Beijer, secretaris, Cees Vis, vice-voorzitter en bestuurslid namens de gidsen, en Jan Klinkert, bestuurslid namens de werkgroep archeologie. Gelukkig heeft Annelies Jansen zich bereid verklaard de taak van Jan Beijer over te nemen. Jan heeft overigens aan gegeven dat hij de ledenadministratie wil blijven doen. Guus Bteebaart heeft nu bijna een jaar zitting in het bestuur en zal de plaats van Cees Vis namens de gidsen op haar nemen. Veel kennis en ervaring wordt op deze wijze goed gebruikt. Jarenlang werd de succesvolle Pinksterdrietocht uitstekend verzorgd door Rita Zweers en Jaap IJf Beiden hebben nu aangegeven daarmee te willen stoppen. De organisatie van de vele prachtige uitstapjes was niet altijd even eenvoudig maat gaf hun ook heel veel voldoening. Gelukkig heeft Cees Vis, als aftredend bestuurslid, zich direct bereid verklaard om samen met Guus Breebaart deze taak over te nemen. De voorbereiding voor de komende Pinksterdrietocht is dan ook al in hun handen en het belooft een prachtige tocht te worden. Tijdens de komende ledenvergadering zullen wij op gepaste wijze aandacht besteden aan bovengenoemde trouwe en actieve leden. Onze oud-voorzitter Magda van Amsterdam- Coelingh kreeg met de presentatie op 21 januari jongstleden van het educatief project 'Alkmaar in de klas' de kroon op haar werk. In de bibliotheek werd het onderwijsproject doot de samenstellers op feestelijke wijze gepresenteerd en uitgereikt aan de deelnemende scholen. De wethouder van onderwijs en educatie, de heer S. Binnendijk, nam van Magda het eerste exemplaar in ontvangst, sprak lovende dankwoorden en onderstreepte het belang van dit project voor de jeugd van Alkmaar, alsmede voor de jeugd en overige mede-Alkmaarders die hier niet zijn geboren. Reeds nu wil ik u erop attenderen dat in dit jubileumjaar, Alkmaar 750 jaar Stadsrechten, de Nederlands Genealogische Vereniging (stamboom onderzoek), haar jaardag op zaterdag 5 juni in Alkmaar zal houden. Er zijn diverse activiteiten in De Vest. Ons verenigingsgebouw aan de Oudegracht zal ook geopend zijn, oude exemplaren van ons periodiek Oud Alkmaar worden dan tegen redelijke prijzen te koop aangeboden, en onze gidsen verzorgen samen met de N.G.V. een korte stads wandeling voor de deelnemers aan deze dag. Rest mij u veel leesplezier toe te wensen met dit wederom fraaie en interessante nummer van Oud Alkmaar, dat landelijk onder de uitgaven van historische verenigingen hoog staat aangeschreven, met dankzegging aan de redactieleden voor hun vele maar dankbare werk. Harold D.E. Bos, voorzitter

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 17