ende nu ter rijt naesten lendens van sijn die Schermer aen 't oost, 't Seggelis aen 't noorden ende Symon Pieterszn Maelcontense Ruyter aen het west ende suyden, mette belasringe van 't vierdepart in de somme van iiii [4] gulden v [5] stuiver jaerlicxen erfïpacht daer den geheelen molen mede beswaert is ter saecke van de coop van de windt ende noch mette belasringe van iii [3] gulden viii [8] stuiver gelts jaerlicxe lijfïrenten daer 't hooftgelt aff bedraecht xxv [25] gulden sijnde een vierdepart van xii [12] gulden stuivers, losbaer met 1C [100] gulden voor 't hooftgelt teffens ende t'enemael opten geheelen molen staende ende voorts met alsulck vrijheyt van octroy als totte selve molen behooren, is naer advenant van't selve vierdepart voor de somme van xiiiC Lxxv [1375] gulden de beterschap te betalen een vie part gereet ende de eersten op vijff naestcomende Allerheyligen dagen telcken mede een vie part bedragende telcken 229 gulden 3 stuivers 6 penningen. Die vercoper verbint voor den waernisse de gerechte helft van de saechmolen met het huysgen daer bij staende, staende bij noorden 't Seggelis bij oosten deser stede, belent met het Seggelis aen 't suyden, die Galchdijck aen 't noorden, Aelbert Meeszn aen 't west ende Helena Lauris weduwe van Jan Thyszn aen 't oost ende voorts generalicken en breder blijckende bij den bryeven hier van gemaeckt besegeit bij Harpert Rembrantszn ende Cornelis Heyndricxzn Boon, schepenen deser stede in date den vien [6en] november 1595. Bijlage B Transportakte verleden voor schepenen van Alkmaar dd. 22 april 1596 waarin Jan Claeszn timmer man aan Lubbert Jacobszn schipper de helft van een houtzaagmolen ten noorden van het Ze^lis verkoopt. Re^ionaalArchie/Alkmaar, Oud Rechterlijk Archief Alkmaar, inv.nr. 136,fol. 242r-242v. Jan Claeszn timmerman vercoopt Lubbert Jacobszn schipper de gerechte helft van een winthoutsagers-moolen ende van een huys ende erve mit twee schuyten, mitsgaders 't gereetschappe totte selve moeien behorende ende daer bij sijnde, staende ende leggende aen de noortsijde van 't Seggelis, mit een vrije eygen sloot aen de westsijde van 't voorschreven erff belent met Aelbert Corneliszn aen 't west, de Galchdijck an 't noort ende de kinderen ende erffgenamen van Jan Teijszn aen 't oost, van alle 't welcke de voorschreven Lubbert Jacobszn d'ander helft aff toebehoort mit alsulcke vriheyt van octroy ende anders als deselve molen heeft, voor xii C [1200] gulden te betalen op drie achtereenvolgende maydagen als may anno xcvii [97],xcviii [98] endexcix [99] telcken iiii C [400] gulden. Borch voor de custingen Dirck Janszn schoenmaker verbint generalich. Die vercoper verbint voor de waernisse generalich. Waerborch Dirck Pieterszn seylmaecker verbint in ede generalich. Breder blijckende bij de brieven hier van gemaect, besegeit bij Cornelis Mathijszn Schagen ende Symon Corneliszn Comans schepenen deser stede in date den xxii-en aprilis 1596.

Oud Alkmaar | 2004 | | pagina 12