Een interview met de Alkmaarse schrijfster Simone van der Vlugt Marlies ten Berge en Harry de Raad Simone is in 1966 geboren in Hoorn, maar woont in Alkmaar. Ze schrijft historische romans voor jeugd en volwassenen. Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Alkmaar is haar gevraagd om samen met Theo Hoogstraaten een jeugdboek over de Alkmaarse geschiedenis te schrijven. Het zal verschijnen in april 2004. In dit interview zullen we het vooral gaan hebben over een van haar andere boeken, Schijndood, dat zich eveneens in Alkmaar afspeelt. Het verscheen in 2002. De hoofdpersoon van het boek is Kris Blanken, student in Amsterdam. Omdat hij last heeft van steeds dezelfde angstdromen gaat hij op aandringen van een huisgenote naar een reïncarnatie therapeute. Zij voert hem terug naar het Alkmaar van 1655, waar hij leefde als Olivier Moeriaans, de 18-jarige zoon van een apotheker met een veelbelovende toekomst als kunstschilder. Aan die droom komt een einde als Olivier melaats blijkt te zijn en hij verbannen wordt naar het leprooshuis ten zuiden van Alkmaar. Na in het leprooshuis nog een schilderij te hebben gemaakt van het Waagplein, vlucht hij en sluit zich aan bij een Simone van der Vlugt rondtrekkende kwakzalver. Als in Alkmaar de pest uitbreekt keert hij terug, bezorgd om zijn familie. Kris maakt de avonturen van zijn historische dubbelganger mee. Het onder ogen zien dat hij in een vorig leven Olivier is geweest, geeft hem uiteindelijk rust. Hij weet nu wat de bron is van zijn angstdromen. Je bent schrijfster van beroep. Hoe is dat zo gekomen? Ik heb als kind al willen schrijven. Toen ik veertien was schreef ik al een boekje over heksenvervolgingen. Ik volgde aan de lerarenopleiding een studie Frans en Nederlands, maar deed dat eigenlijk alleen maar om een alternatief te hebben als het schrijven niet zou lukken. Vakken als historische letterkunde en creatief schrijven vond ik het leukst. Dat lag het dichtst bij mijn interesses. Zodra ik mijn diploma had, ben ik het boek gaan schrijven waar ik als meisje al eens aan I

Oud Alkmaar | 2003 | | pagina 3