Vereni^m^5nieuw5 Van de voorzitter Bij dit tijdschrift ontvangt u een publicatie gewijd aan tekeningen van Gerrit Kooijman van boerde rijen in Koedijk. Met dit unieke boekje, in beperkte oplage, sluiten wij op gepaste wijze het jaar van de boerderij a£ Volgend jaar is het 750 jaar geleden dat Alkmaar stadsrechten kreeg. De vereniging heeft een royaal bedrag uitgetrokken ten behoeve van de realisering van het gedenkboek, het geschiedenisboek van Alkmaar. Helaas zal het pas in 2005 kunnen ver schijnen vanwege de omvang van het boek. Leden krijgen te zijner tijd bij aankoop een flinke korting. Het komende jaar zullen de befaamde stads wandelingen, gegeven door de professionele gidsen van de vereniging, in het kader van 750 jaar stad staan. Daarnaast worden er weer zowel grote als kleinere C.W. Bruinvis huislezingen over boeiende onderwerpen georganiseerd. Graag vestig ik hierbij, eveneens in het kader van 750 jaar stad, uw aandacht op het initiatief van onze stadsgenoot de heer Ben Bijl. Hij zet zich in om het Victoriebeeld in oude luister te herstellen. De gemeente heeft zijn plan enthousiast ontvangen en toegezegd om aan de herinrichting van het park mee te werken. Voor het herplaatsen van een rond ijzeren hek om het beeld is een bedrag van circa 25.000 nodig, de gemeente heeft daar echter geen budget voor. Met de hoofdsponsor worden thans de laatste details besproken. Een oude smederij uit Brabant wil de uitvoering voor een lager bedrag verzorgen. De vereniging zal deze actie met een financiële bijdrage steunen en spreekt de wens uit dat de lezers eveneens een bijdrage in de kosten willen leveren. Hiertoe kunnen zij geld overmaken op de giro van de vereniging onder vermelding van 'Victoriebeeld'. Ook dit jaar zijn er weer panden genomineerd voor de Puienprijs. Er zijn twee categorieën: een histo rische en een eigentijdse winkelpui binnen de oude binnenstad. Daarnaast zijn er ook enkele eervolle vermeldingen door de jury genoemd. De winnaars waren dit jaar restaurant de Nachtegaal in de Langestraat en Tally- Ho aan de Laat. Ook hebben wij in 2003 op verzoek van de architect een bijdrage kunnen leveren aan de restauratie van het oorspronkelijke schilderwerk van het pand Emmastraat 230. Namens het bestuur dank ik de vele vrijwillige medewerkers voor hun bijzondere inzet en wens ik een ieder plezierige feestdagen toe en een goed begin van 750 jaar stad. H.D.E. Bos, voorzitter

Oud Alkmaar | 2003 | | pagina 15