(1. de stand hillende oals een innen in e dames mee, zij :rk. Opa, liet. Met sgezinde leeft mij 10e goed iroeving in goede had heel en eigen :1 weet ik eft oma k niet zo Wellicht ijn been. Hij lag op de bovenachtetkamet en werd daar verzorgd door een eigen verpleegster. Zij vond het sneu voor hem dat hij niet bij een bepaalde feestelijkheid zou kunnen zijn. Toen heeft zij het voor elkaar gekregen om opa langs de steile trap naar beneden te laten brengen, zeer tegen de zin van mijn vader. In de salon was voor hem een bed georganiseerd, achter een kamerscherm. Maar de salon was niet warm te stoken en later kon men hem niet meer naar boven krijgen. Waarschijnlijk heeft hij hierdoor kou gevat en is hij tenslotte aan longontsteking overleden. De laatste jaren van oma waren heel triest. Toen zij bij iemand te logeren was heeft zij een attaque gehad. Of zij toen al meteen niet meer lopen kon en dement was weet ik niet, het kan ook een langzamer verlopend proces zijn geweest. Voor mijn vader waren dat ineens grote zorgen. Er is een verpleegster/verzorgster ingehuurd. Huishoudelijke hulp was in die tijd al heel moeilijk.Toen ook nog de oorlog uitbrak en levensmiddelen en kolen op de bon kwamen, was het eigenlijk niet meer te doen. Vader moest alle beslissingen alleen nemen, het contact met oom Klaas in Indië verliep heel traag en werd onmogelijk. Uiteindelijk is het huis in Alkmaar verlaten en heeft oma met haar verzorgster onderdak gevonden in een pension in Den Haag, bij ons in de buurt. Daar is De doopsgezinde kerk, 1865. zij in het najaar van 1941 overleden. Collectie Regionaal Archief 4

Oud Alkmaar | 2003 | | pagina 23