lis met rstmis. aag, na station jen we :n geur um, de en dan statige ikel, en blauwe issielen coperen letters poetste de. sboven nd hier ichterin irmeren i. Er lag loper, jroot en en zitje smalle ersierde, e stoken l. Rechts :ond het kuif en ïeel wat len erin, te ovale :d warm onmaak en dan die tot Naar de bovenverdieping leidde een abnormaal smalle steile trap. Die kwam uit het oorspronkelijk kleinere linkerhuis. Boven de salon sliepen opa en oma, het was een grote lege kamer met alleen het bed, een toilettafel en een paar stoelen. Op de grond lag een koeharen kleed, donkerrood met een geelachtig patroon. Tante Nel had de voorkamer daarnaast, voor mij eigenlijk de enige echt gezellige kamer van het hele huis. In de achterkamer vond je twee bedsteden, waar ik nog vaak in geslapen heb, heel spannend! Verder stond er ook het mahoniehouten grote logeerbed en de mahonie linnenkast. Tussen de voor- en achterkamer was een doorgang (ter diepte van de bedsteden), waar een zware brandkast stond. Later, toen oma hulpbehoevend werd, is er een handmatig te bedienen lift gebouwd tegen de andere achterkamer aan, die al eerder tot badkamer omgebouwd was. De tuin en omgeving Links buiten was een soort bijkeuken, berggelegenheid en daarachter nog iets... Als opa thuis kwam was zijn eerste gang daar naar toe. Op een keer dat wij buiten zaten zag ik hem die hoek in lopen en vroeg: 'Wat doet opa daar?' Er volgde een gegeneerd De salon van het huis in de stilzwijgen en ik kreeg geen antwoord! Vroeger was natuurlijk het 'huuske' daar Langestraat, ca. 1934. geweest, toen alleen nog het urinoir. Achter in de tuin stond een theehuis met twee Foto: familiearchief De Lange

Oud Alkmaar | 2003 | | pagina 19