Oud Alkmaar Inhoudsopgave Jaargang 16, nummer 3 - zooz 1 Harry de Raad Van klooster tot opvoedingsgesticht. De geschiedenis van de bebouwing ten westen van de Grote Kerk 19 Sabrina Corbellini Sint Catharina, Maria in Nazareth en Sint Salvator. De vroege geschiedenis van de Derde Orde van Sint Franciscus in Alkmaar 30 Joost Cox Een gotisch dressoir uit Alkmaar 34 Redactie Oud Alkmaar Boekbesprekingen Omslag Voor (linksboven): Hoekfragment van een plaquette met een afbeelding van St. Catharina, gevonden in een i5de-eeuwse beerput ter plaatse van het voormalig Middelhof Te lezen valt nog: ora pro nobis beata Katherina. Gemeente Alkmaar, afdeling Monumentenzorg en Archeologie Voor [rechtsonder]: Zegel van het klooster het Oude Hof, 1416. Op het zegel is St. Catharina afgebeeld, waarschijnlijk met zwaard en boek. Collectie Regionaal Archief Achter: Interieur van de concertzaal, ingericht in de voormalige gebouwen van het Oude Hof aan de Gasthuisstraat, zoals getekend door J.A. Crescent, 1796. Detail. Collectie Regionaal Archief Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het tijdschrift verschijnt drie keer per jaar. Redactie Marlies ten Berge, Joop D. Kila, Harry de Raad. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Regionaal Archief Alkmaar, Postbus 9232,1800 GE Alkmaar. Richtlijnen voor kopij zijn bij de redactie te verkrijgen. Abonnementen Leden van de Historische Vereniging Alkmaar krijgen het tijdschrift gratis toegezonden. Een afzonderlijk abonnement op het tijdschrift kost 11. De prijs van losse nummers bedraagt 4,50. Opgave van abonnementen, bestellingen van losse nummers en adreswijzigingen te richten aan: Historische Vereniging Alkmaar, Oudegracht 245,1811CG Alkmaar. Abonnementen gaan in met het eerste nummer van de lopende jaargang. Reeds verschenen nummers worden toegezonden. Opzeggingen dienen schriftelijk te worden doorgegeven, voor 1 januari. Druk Drukkerij Ter Burg b.v., Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. ISSN 0927 - 3344.

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 2