1 Verenig ingsnieuws W li 1» 1 Van de voorzitter HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Afgelopen maand is er op initiatief van het Genootschap Amstelodanum een bijeenkomst geweest van een aantal historische verenigingen uit (middel)grote steden. De Historische Vereniging Haerlem was gastheer. Doel was, in deze tijd van grote veranderingen, met elkaar van gedachten te wisselen over de te volgen koers. Afgesproken werd jaarlijks bij elkaar te komen en via de website van de provinciale consulenten geschiedbeoefening met elkaar over verwante problemen te commu niceren. Er zal ook een aantal werkgroepen aan de slag gaan. Aan het eind van dit jaar ontvangen alle leden weer een bijzonder themaboekje, dit jaar gewijd aan de archeologie: De beerput als bron; vondsten uit het dagelijks leven. Auteurs zijn P. Bitter, R. Roedema en S. Ostkamp; C. Prins droeg zorg voor veel van de foto's. Ook heeft de stuurgroep Alkmaar 750 jaar ervoor gezorgd dat voor al onze leden een tekst uit het Tooneel der Steden van Joan Blaeu uit 1649 beschikbaar komt. Marijke Joustra en Maarten Schenk van het Regionaal Archief hebben voor de hedendaagse hertaling gezorgd van de prachtige beschrijving van Alkmaar door Sierick Siersma, notaris ter stede. 2003 is het jaar van de boerderij. Doel is aandacht te vragen voor de cultuurhistorische waarde van deze gebouwen, waarmee het helaas droevig is gesteld. Drie jaar is aan een inventarisatie gewerkt. Er zullen bijzondere publicaties verschijnen, tentoon stellingen worden georganiseerd en digitale projecten ondernomen. Niet alleen met de boerderijen is het droevig gesteld! Het bestuur maakt zich zorgen over de staat waarin de Nieuwe of St. Sebastiaansdoelen (voormalig museum) zich bevindt. Het wordt toch hoog tijd dat hier een geschikte nieuwe bestemming voor wordt gevonden! Het bestuur wenst u goede kerstdagen en een feestelijke jaarwisseling. M.M. vanAmsterdam-Coelingh

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 23