8. Voorgevel van de Provinciale Bibliotheek in Leeuwarden, 1966 Kuilt u iets vertellen over de verdere ontwikkeling van uw architectenbureau? Heel belangrijk was het winnen van een prijsvraag voor de nieuwe Provinciale Bibliotheek in Leeuwarden in 1959. Het meedoen aan prijsvragen was toen een gebruikelijke manier om aan opdrachten te komen. Er werden er veel meer georganiseerd dan tegenwoordig. Ik heb het altijd leuk gevonden om aan zoiets mee te doen. Het geeft je een duidelijk gerichte opdracht en je bent vrijer om dat zelf in te vullen. Ik heb wel aan 32 prijsvragen meegedaan. Vaak eindigde ik bij de eerste tien. Bij de prijsvraag voor Leeuwarden zat ik aanvankelijk bij de eerste vier. Dat was in 1958. De prijs werd toen niet toegekend. Het jaar daarop kwamen we alle vier in een tweede ronde. Ik heb toen een heel ander ontwerp gemaakt en ben daarmee winnaar geworden. In 1959 werd de uitslag bekend, in 1965 kwam de bibliotheek gereed (afb. 8 en 10). Het winnen van de prijsvraag gaf mij meteen naamsbekendheid. Via Rijksbouwmeester Vegter, die gecharmeerd was van mijn werk, kreeg ik vervolgens opdrachten voor twee Alkmaarse projecten: de vernieuwing van het gebouw van de arrondissements rechtbank in Alkmaar en de bouw van het hoofdpostkantoor bij de Grote Kerk. In 1960 verkreeg ik via een besloten prijsvraag de prestigieuze opdracht voor de bouw van de nieuwe kanselarij van de Nederlandse ambassade in Washington (afb. 9). Ons kantoor bleek al snel te klein. In 1961 volgde de verhuizing naar de Beatrixlaan. Het kantoor werd nu naast de woning gevestigd, in een afzonderlijk gebouw. Het bureau kende een gestage groei. Ik heb toen meer mensen aangetrokken, ook

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 8