akt voor een kwamen na n beeldende k te hangen. worden. kon volgen, de M.T.S. en :hreefhij als enoten voor d. Delft was pleiding. Er hield bij kerken zoals basiskennis Locht je zelf Ie oorlog de dlegger van tionalist. Ik het bouwen naoorlogse re richting Corbusier. architecten •pbouw' in eerstejaars studenten een brief gestuurd aan de architect J.J.P. Oud, die toen in de Groene Amsterdammer artikelen schreef waarin hij opkwam voor het moderne bouwen en zich afzette tegen het traditionalisme van Granpré Molière. Wij klaagden over het traditionele karakter van de opleiding. Oud citeerde vervolgens in een artikel uit deze brief Ik werd toen ernstig terechtgewezen door een ouderejaars namens de Delftse studiekring 'Semper Spatium', die overigens eveneens moderne ambities koesterde. Er volgde een gesprek met Oud en met Granpré Molière. Laatstgenoemde bleek een zeer beminnelijk man en had veel begrip voor onze jeugdige overmoed. Kort daarna werd ik gevraagd lid te worden van Semper Spatium. Er werden toen in Delft ook modernere hoogleraren aangesteld zoals Holt, Eschauzier, Van den Broek en Van Eesteren. Rond mijn vierde studiejaar werkte ik 3 maanden op het architectenbureau van professor Berghoef en 9 maanden op het bureau van Van den Broek. In deze periode ben ik ook getrouwd. Van den Broek was een gedreven modern architect en een open en spontane man. Zo stelde hij mij in 1952 voor een internationale architectuur-zomerschool in Venetië te bezoeken en toen ik daar niet op in ging omdat ik het geld er niet voor had, pakte hij spontaan zijn portemonnee en gaf mij tweehonderd gulden. Na het afronden van mijn studie ben ik meteen voor mezelf begonnen. Waarom hee/t u uw architectenbureau in Alkmaar^jevestyd? Natuurlijk heeft het feit dat ik in Alkmaar geboren en getogen ben een grote invloed gehad. Na mijn studie wou ik mij eerst in Amersfoort vestigen, mooi centraal in Nederland. Op advies van Berghoef werd het toch Alkmaar. Je kent er de plaatselijke verhoudingen en je komt in een kleinere plaats makkelijker van de grond, waren zijn argumenten. Dus vestigde ik me in 1955 in Alkmaar, in een zelfontworpen woning met kantoor aan de Westerweg op de hoek met de Eikenlaan (afb. 7). Vanaf de eerste opdracht nam mijn vrouw, die les had gegeven in stenografie en machineschrij ven, de admini stratieve werkzaamheden voor haar rekening. Mijn werkterrein beperkte ik overigens bepaald niet tot Alkmaar en omgeving. Zo had ik in Delft aannemers leren kennen en heb ik voor hen kort na mijn afstuderen een complex van 500 woningen in Delft ontwikkeld. Toen we in Alkmaar begonnen bleef ik ook voor hen werken. 7. Het in 1955 gereed gekomen woonhuis met architectenbureau aan de Westerweg

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 7