onder meer combinaties te zien waren van de kleuren paars en geel, paars en groen, zwart en groen, blauw en geel, groen en wit, grijs en zwart, zijn echter in later tijd geheel teloor gegaan. Dat gebeurde deels door het verwijderen van de oorspronkelijke wandbespanningen, deels door het aanbrengen van lagen witte verf over de oude kleuren heen (bijvoorbeeld bij de deuren en de deuromlijstingen), deels door het verwijderen van de oude verflagen (o.a. bij de trap). Maar wie goed kijkt, kan op allerlei plaatsen in het huis nog restanten zien van de vroegere veelkleurigheid. Ook op oude foto's, zoals op een serie uit 1940, die aanwezig is in het Regionaal Archief is duidelijk te zien dat er van veelkleurigheid sprake is geweest. Alleen: al die foto's zijn in zwart-wit!12 En die verraden niet, welke kleuren er nu precies waren toegepast. Interieur van de huiskamer, nog voorzien van de oorspronkelijke kleuren, 1940. Foto: P. Delemarre. Collectie Regionaal Archief Alkmaar Een grote tuin met een koepel en een schuur Achter het huis bevindt zich nog altijd een reusachtige tuin. In het Regionaal Archief is een foto aanwezig van die tuin uit 1940.13 Daarop is te zien dat de tuin toen een rechtlijnige aanleg had, met lage geschoren heggen langs de paden. Er zijn op de foto verschillende houten bouwwerken te zien, die in later tijd verdwenen zijn. Zo was er achterin de tuin een veelhoekige koepel met een steil tentdak, die op de zon gedraaid kon worden. Deze koepel behoorde niet tot de eerste opzet van huis en tuin. De foto laat

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 36