april 2001 als van 31 januari 2002 worden ongewijzigd goedgekeurd. 3. Goedkeuring jaarverslag 2001 van de secretaris De secretaris voegt aan dit verslag toe een activiteit op 7 oktober 2001, namelijk de 'Adriaan Antonisz.-wandeling' in het kader van de 8 oktober-viering. Met deze aanvulling wordt het verslag goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie De heer B. van Duinen, die samen met de heer Bos de kascommissie vormde, doet verslag. De boeken zijn in orde bevonden en hij stelt voor de penningmeester en het bestuur te dechargeren. 4. financieel jaarverslag 2001 van de penningmeester De penningmeester geeft een korte toelichting op het verslag. De heer W. Kat vraagt naar de dekking van het verlies. Dit komt uit het vermogen, zoals in de balans is aangegeven. Er zijn verder geen opmerkingen ten aanzien van het verslag, waarna het is goedgekeurd en de penningmeester en het bestuur decharge wordt verleend. Hetgeen de vergadering door applaus ondersteunt. 6. Vaststelling begroting zooi De penningmeester licht de voorgestelde begroting toe. Er zijn geen vragen of op merkingen. De begroting, inclusief een tekort van 13.500 wordt door de leden goedgekeurd. 8 Bestuursverkiezing Allereerst worden de twee aftredende bestuurs leden, Sandra de Vries en Rob Ballot, door de voorzitter bedankt voor het werk dat zij resp. 5 en 6 jaar in het bestuur hebben verricht. Hun activiteiten resp. voor tijdschrift en welstand worden hierbij aangehaald. Zij worden hiervoor onderscheiden met de gouden speld van de vereniging. De heer Piet Verhoeven dankt namens de afdeling Monumentenzorg de heer Ballot voor zijn inzet als luis in de pels van de overheid. Hij krijgt namens de gemeente de stropdas met Alkmaarse monumenten over handigd. Beide danken voor de mooie woorden, waarbij zij hun collega's in de werkgroepen betrekken. Als bestuurskandidaten worden voorgesteld de heren Harold Bos en Henk de Visser, zij stellen zich voor. Daar er geen tegenkandidaten zijn worden zij zonder stemming gekozen. Daar er geen tegenkandidaten zijn aangemeld, wordt ook de secretaris Jan Beijer bij acclamatie herbenoemd. 7. Verkiezing kascommissie De heren V.d. Borden en Ballot zullen komend jaar de kascommissie vormen. 9. Uitreiking'Oud Alkmaar'-pnjs Het bestuur stelt voor de Oud Alkmaar-prijs aan de redactie van het tijdschrift 'Oud Alkmaar' toe te kennen. De vergadering geeft door middel van applaus zijn instemming hieraan. Mw. Sandra de Vries en de heren Joop Kila en Harry de Raad krijgen de genoemde prijs (oorkonde en geldbedrag) overhandigd, inclusief het daarbij behorende verenigingsspeldje. 10. Rondvraag Voor de rondvraag zijn geen punten. Magda van Amsterdam, voorzitter, deelt nog mede dat begin mei het elfde deel van de Historische Reeks, opnieuw gewijd aan de Alkmaarse Sint Laurenskerk, uitkomt. 11. Sluiting Om tien voor negen sluit de voorzitter de vergadering.

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 26