Vergadering zaterdag 14 september zooi Open monumentendag. Stand van de vereniging in de Grote Kerk. dinsdag 17 september zooi 'Oorlogen en opstanden tussen 1100 en 1700 in de omgeving van Alkmaar'. Lezing door Katja Bossaers in de aula van het Murmellius-gymnasium, ingang Geestersingel. Aanvang: 20.00 uur. zondag 6oktober zooi 'Adriaan Anthonis-wandeling'. Wandeling rondom het Alkmaar van 1573. Vertrek 13.30 uur van de Molen van Piet. dinsdag 15 oktober 'De ontwikkeling van de kleding in West-Friesland in de 19de eeuw (1800-1910)'. C.W. Bruinvis-huis- lezing met dia's door drs. Harold Bos. dinsdag 12 november 'Het Weeshuis in de V.O.C.-tijd'. C.W. Bruinvis- huislezing door André Nuyens, schrijver van het boek De Meikoningin. dinsdag 19 november 2002 'Monumenten aantrekkelijk voor jongeren?'. Lezing, gevolgd door uitreiking van de Puienprijzen. De lezing wordt gehouden in de bejaardensociëteit aan het Varnebroek 31 te Alkmaar. dinsdag 10 december 'Tussen Gansfort en Kuyper, Alkmaar begin 1600 hoofdtoneel Reformatie'. C.W. Bruinvis-huislezing door Frits Hoeksema van huismuseum Aris Volkertsz. De huislezingen worden gehouden in ons gebouw C.W. Bruinvis, Oudegracht 245. Aanvang 20.00 uur. Telefonisch aanmelden verplicht op nummer 072-5121878. Notulen van de ledenvergadering van de Historische Vereniging Alkmaar gehouden op dinsdag 23 april 2002 in de Lutherse Kerk te Alkmaar Aanwezig: 45 stemgerechtigde leden en enkele gasten 1. Opening en overzicht door de voorzitter De voorzitter opent om acht uur precies de vergadering en heet allen van harte welkom. Naast de traditionele activiteiten, waar het bestuur tezamen met andere vrijwilligers voor heeft gezorgd, zoals wandelingen, lezingen, excursies, Pinksterdrie, monumentendag, archeologie, publicaties en welstandbeoor delingen, heeft het bestuur een aantal projecten onder handen: Samenstellen van materiaal voor het voortgezet onderwijs tezamen met enkele docenten en historisch platform. Dit is in het stadium van proeflessen, die nu op twee scholen getest worden. Met de drie schrijvers van het Gedenkboek over de Geschiedenis van Alkmaar, de heren Bitter, Vis en Zeiler wordt binnenkort het contract getekend. In 2005 zal het boek verschijnen. Het college van B&W is akkoord met de mede werking van Peter Bitter aan dit boek Tot slot meldt de voorzitter dat de huur van het pand Oudegracht 245 eind dit jaar opnieuw bekeken zal worden i.v.m. aflopen contract. Mogelijk verhuizing naar elders. Tezamen met archeologie en gemeente wordt naar een nieuwe locatie uitgekeken. De voorkeur van de vereniging is en blijft de Doelen. Dit is thans geen haalbare kaart. Er wordt gedacht aan de ruimte onder het Stadskantoor. Voorwaarde van de vereniging is dat het budgettair neutraal moet zijn. 2. Goedkeuring notulen algemene ledenvergadering zooi en ledenvergadering van 31 januari 2002 Zowel de notulen van de vergadering van 26

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 25