V erenigingsnieuws Van de voorzitter Pinksterdrie-tocht zooi Het voorbije voorjaar is de inspiratie geweest voor tal van activiteiten en voor nieuw beleid. Door toetreding van de nieuwe bestuursleden Harold Bos en Henk de Visser en wisseling van de wacht in de welstandscommissie is met nieuw elan gewerkt aan het beleid van de Historische Vereniging Alkmaar. In het bestuur wordt gediscussieerd over een nieuw promotieplan. Verder wordt er gewerkt aan de Puienprijs, die eind november uitgereikt gaat worden. Het historisch platform is bij elkaar geweest, suggesties voor thema-uitgaven in de komende jaren zijn geïnventariseerd. Het onderwijsproject voor VBO/MAVO en HAVO/ VWO 'Alkmaar in de klas. De klas in Alkmaar' vordert gestaag. Het volgend lesmateriaal is inmiddels gereed: De Middeleeuwen; Bouwen en behouden: Alkmaar in de moderne tijd (na 1545); Alkmaar in de vaart der volkeren (inclusief een speurtocht in het Stedelijk museum); De gouden eeuw van Alkmaar; Leskist archeologie. Een belangrijk onderdeel van het project omgevings- onderwijs is het uitzetten van buiten- en museum routes en het verzamelen van digitaal materiaal. Dit is niet eenvoudig, want het digitale materiaal is nog lang niet goed toegankelijk en adequaat ontsloten. Het testen van het materiaal op het CSG Jan Arentsz en het Murmellius-gymnasium zal daarom pas in het volgend schooljaar plaatsvinden. De klankbordgroep met de vertegenwoordigers van alle scholen voor voortgezet onderwijs en de vertegenwoordigers van de belangrijkste instellingen werkt enthousiast verder en heeft inmiddels een officiëler tintje gekregen. De projectleider van de lerarenopleiding van de Universiteit van Amsterdam, Marcel van Riessen, heeft de groep omgedoopt tot 'Netwerk omgevings- onderwijs Alkmaar'. M.M. vanAmsterdam-Coelingh Ook dit jaar was de belangstelling voor de Pinksterdrie-tocht boven alle verwachting. Ruim dertig mensen moesten worden teleurgesteld. Er was een limiet gesteld bij negentig deelnemers. Mevrouw Zweers heeft er de handen aan vol gehad om alle telefoontjes en betalingen in goede banen te leiden. De tocht voerde allereerst naar het kasteel Duivenvoorde bij Voorschoten, alwaar in de prachtige zalen de koffie klaar stond. Een zeer volledige rondleiding door het gehele gebouw vulde de rest van de morgen. De lunch werd genoten in de Stadsherberg in Leiden waar bleek dat de limiet van negentig deelnemers niet voor niets was gesteld. Daarna naar keuze een viertal stadswandelingen die ons de stad en zijn geschiedenis beter leerde kennen. Tenslotte een

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 23