F overgang tussen het bestaande kantoorgebouw op de hoek met de Kennemersingel en de rij herenhuizen aan de Wilhelminalaan. In 1979 kreeg ik de opdracht voor een nieuw Interkruis-gebouw aan het Canadaplein (afb. 22). Het kwam in 1981 gereed. Ook dit gebouw stond op een prominente plaats. Ik ben blij dat bij de recente verbouwing tot bibliotheek, museum en kunstcentrum de constructie grotendeels bewaard is gebleven. Het geeft aan dat het gebouw goed in elkaar zat. Eveneens in de jaren zeventig kreeg ik opdracht van de projectontwikkelaar Amro- Westland om een winkelcentrum te ontwerpen bij de Grote Kerk. Het plan is nooit uitgevoerd. In Alkmaar en omgeving heb ik ook een groot aantal woningen gebouwd, met name in de jaren zestig en zeventig, toen het nog meer dan nu gebruikelijk was om architecten in te schakelen bij de bouw. Bijvoorbeeld verschillende huizen in het Oranjepark (afb. 23). Achteraf bezien vind ik het opvallend dat ik nooit opdrachten van de gemeente Alkmaar heb gekregen, terwijl ik elders in Nederland juist veel voor gemeentelijke overheden heb gebouwd, onder meer maar liefst zeven gemeentehuizen. Waardoor dat kwam weet ik niet. Misschien toch de instelling dat alles wat van ver komt beter is? Veel Alkmaarders vinden wat u in de stad hebt^ebouwd niet mooi. Kunt u dat verklaren? Ik kan niet ontkennen dat men niet zo verrukt is van sommige van mijn werken. Het is vrij tijdloze bouw. Mijn gebouwen zijn goed vakwerk, maar ze charmeren niet direct, ze hebben geen modieuze grappen. Alles heeft een zekere strakheid en eenvoud en spreekt 22. Het Interkruis-gebouw aan het Canadaplein, 2982. Foto: J. Slothouber. Collectie Regionaal Archief Alkmaar

Oud Alkmaar | 2002 | | pagina 18